Zagłębie S.A. informuje, że przeprowadzone testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 wykazały dodatnie wyniki w naszej drużynie. Zarażonych koronawirusem jest 5 osób.

W tym tygodniu rozgrywki Halowej Ligi Zagłębiowskiej imieniem Tomasza Wiejachy zostały odwołane ze względu na zagrożenie epidemiologiczne. Nie dojdą więc do skutku mecze Ekstraklasy, I Ligi i Oldbojów.

We wrześniu wystartował nowy projekt Akademii Zagłębia Sosnowiec, który w swej formule zrzesza dzieci z roczników 2011-2014.

W reprezentacji Litwy, która w ramach Ligi Narodów zagrała przeciwko Białorusi zagrał Markas Beneta. Obrońca Zagłębia Sosnowiec pojawił się na boisku w 64 minucie w miejsce Egidijusa Vaitkunasa.

Drugi zespół Zagłębia Sosnowiec w dwunastej już kolejce sosnowieckiej klasy okręgowej wygrał 3:2 z drużyną Ostoja Żelisławice. Był to udany rewanż za przegrane poprzednie spotkanie z tym zespołem w rundzie wiosennej.

Oglądamy jedyną bramkę jaka padła w Bełchatowie w meczu 8 kolejki Fortuna I Ligi. Przypominamy, że GKS Bełchatów wygrał 1:0 (1:0), a jedynego gola strzelił w 31 minucie Bartłomiej Eizenchart.

W 8. kolejce rozgrywek Fortuna I Ligi piłkarze Zagłębia przegrali w Bełchatowie 0:1 (0:1). Jedynego gola zdobył Bartłomiej Eizenchart w 31. minucie. W tym sezonie Zagłębie pozostaje bez zwycięstwa na wyjazdach.

Ten niezwykle zdolny skrzydłowy zdobył ostatnio swojego drugiego gola w Fortuna I Lidze i na tym nie zamierza poprzestać. Mateusz Szwed udowadnia, że jeśli się bardzo chce i ma się odrobinę odwagi, wsparcie w rodzicach, to można wiele osiągnąć. Zachęcamy do lektury interesującego tekstu o Mateuszu, zamieszczonego na portalu 1liga.org.

Markas Beneta zagrał w reprezentacji Litwy w wygranym na wyjeździe 3:1 meczu towarzyskim z reprezentacją Estonii.

GKS Bełchatów i Zagłębie spotkają się w sobotę po raz 17., jeśli chodzi o potyczki ligowe tych drużyn. Ostatni mecz odbył się 13 czerwca 2020 roku w Bełchatowie i gospodarze wygrali go 2:1.