#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

9.10.2020

GKS Bełchatów - Zagłębie 1:0 (1:0). Porażka w strugach deszczu

W 8. kolejce rozgrywek Fortuna I Ligi piłkarze Zagłębia przegrali w Bełchatowie 0:1 (0:1). Jedynego gola zdobył Bartłomiej Eizenchart w 31. minucie. W tym sezonie Zagłębie pozostaje bez zwycięstwa na wyjazdach.

GKS Bełchatów - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0)

1:0 Bartłomiej Eizenchart, 31 minuta

GKS: Lenarcik - Sierczyński, S. Michalski, Magiera Pawlik - Makuch, W. Gancarczyk (84' Flaszka), Eizenchart (64' Łapiński), Szymorek, Wroński - Zdybowicz (64' Hilbrycht). Trener: Marcin Węglewski.

Zagłębie: Chorążka - Turzyniecki, Duriska, M. Grudziński, Gojny - Szwed (46' Kieca), Oliveira (66' Karbowy), Maia (87' Sangowski), Małecki (74' Antonik) - Mularczyk (66' Pawłowski) - Gregorio. Trener: Krzysztof Dębek.

Sędziuje: Kornel Paszkiewicz z Wrocławia.

Żółte kartki: Pawlik, W. Gancarczyk, Łapiński, Makuch, Michalski - M. Grudziński, Antonik, Karbowy

Czerwona kartka: Szymon Łapiński (88' - (druga żółta kartka).

Widzów: Mecz bez udziału publiczności.

Przedmeczowe ciekawostki:

* GKS Bełchatów i Zagłębie spotkają się w sobotę po raz 17., jeśli chodzi o potyczki ligowe tych drużyn.

* Ostatni mecz ligowy odbył się 13 czerwca 2020 roku w Bełchatowie i gospodarze wygrali go 2:1.

* Zagłębie jeszcze nie wygrało ligowego spotkania w Bełchatowie. Sosnowiczanie zwyciężyli co prawda na stadionie GKS-u, ale miało to miejsce w rozgrywkach Pucharu Ekstraklasy w sezonie 2007/08. 13 lat temu nasz zespół wygrał w tych rozgrywkach w Bełchatowie 2:1.

* Sosnowiczanie w rozgrywkach ligowych zwyciężali bełchatowian 4 razy, 4-krotnie był także remis. 6 spotkań padło łupem rywala. Bramki 19:18 dla naszej drużyny.

* W sezonie 1999/2000 w rozgrywkach III ligi Zagłębie dwukrotnie spotkało się z rezerwami GKS Bełchatów. W Sosnowcu było 4:0 (bramki: Obiedziński, Baczyński, Stawecki i Miśkiewicz), na wyjeździe 1:0 (gol Baczyńskiego). Tych gier nie wliczono do ogólnego bilansu.

* W bramce Zagłębia stanie Kacper Chorążka, który zastąpi przeziębionego Krystiana Stępniowskiego.

* Strzelcy bramek w meczach na poziomie I ligi (0becnie ekstraklasa) i II ligi (obecnie I liga):

Zagłębie (19): Mizia 2, W. Adamczyk 2, Rosiński 2, Kordysz 1, Hamerlik 1, Gałuszka 1, Wnuk 1, W. Sączek 1, Waliczek 1, M. Adamczyk 1, Skrzypek 1, Lachowski 1, Ujek 1, Łuczywek 1, Biłeńkyj 1, Magiera (sam.).

GKS Bełchatów (18): Fajek 2, Garguła 2, Gajewski 1, Pranagal 1, Szkudlarek 1, Kukulski 1, Jelonkowski 1, Patalan 1, Augustyniak 1, Rachwał 1, Bartosiak 1, Cverna 1, Zapalać 1, Marzec (karny), Małachowski (karny), Czajkowski 1.

Relacja live:
1' Sędzia Kornel Paszkiewicz z 5-minutowym opóźnieniem rozpoczął spotkanie w Bełchatowie. Przed meczem nad stadionem przeszła ulewa, deszcz ciągle pada, więc murawa nie będzie sprzyjać technicznej grze.
1' Patryk Małecki z odległości 30 metrów uderzył płasko, ale nie sprawił problemów Lenarcikowi.

5' Martim Maia stracił piłkę w środku pola i po kontrataku gospodarzy, Zdybowicz próbował w ekwilibrystyczny sposób zaskoczyć Chorążkę. Bez powodzenia!

9' Z dystansu uderzał groźnie Seweryn Michalski. Chorążka pewnie złapał piłkę.

13' Kolejny strzał z dalszej odległości Małeckiego. Piłka wysoko nad poprzeczka. W tak trudnych warunkach pogodowych trzeba próbować uderzeń z dystansu. Najlepiej po ziemi.

20' Idealna sytuacja gospodarzy. Po wysokiej centrze Eizencharta, Przemysław Zdybowicz głową z bliska uderzył niecelnie. A do bramki miał jakieś 5 metrów.

25' Niebezpiecznie bity rzut rożny przez Mariusza Magierę. Kacper Chorążka był jednak czujny i sparował piłkę.

1:0 Bartłomiej Eizenchart, 31 minuta. Po wrzutce Magiery, zamieszanie na polu karnym Zagłębia i skrzydłowy gospodarzy mocnym strzałem w róg wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

40' Indywidualna akcja przed polem karnym Mateusza Grudzińskiego. Nasz obrońca sprytnie zagrał do Małeckiego, ale bramkarz Lenarcik zorientował się w czym rzecz i przeciął podanie do "Małego".

45' Patryk Mularczyk w dobrej sytuacji, ale nasz kapitan uderza z kąta ponad bramką.

45+1. Koniec I połowy spotkania w Bełchatowie. Po golu Eizencharta gospodarze prowadzą 1:0.

46' Arbiter rozpoczął drugą połowę meczu w Bełchatowie. W Zagłębiu jedna zmiana, w miejsce Mateusza Szweda - Michał Kieca.

47' W doskonałej sytuacji Goncalo Gregorio. Po zagraniu Małeckiego Portugalczyk z bliska trafia w bramkarza gospodarzy.

60' Po centrze Dawida Gojnego w idealnej sytuacji był Gregorio. Portugalczyk za długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany przez rywali.

72' Patryk Makuch brutalnie fauluje przy linii bocznej Filipa Karbowego. Zawodnik Bełchatowa ma szczęście, że skończyło się tylko na żółtej kartce.

74' Debiut w Zagłębiu Kamila Antonika, który zmienia Małeckiego.

75' Bełchatów w opałach. Karbowy uderzył z rzutu wolnego z prawie 30 metrów. Lenarcik tylko odbił piłkę przed siebie, ale nadbiegający Gregorio nie skorzystał z prezentu. Jego główka była niecelna.

87' Kapitalne uderzenie Szymona Łapińskiego z 25 metrów. Piłka trafia w poprzeczkę.

88" Gramy z przewagą jednego zawodnika, czerwoną kartkę za 2 żółte dostaje Szymon Łapiński.

90' Bombardowanie bramki Bełchatowa. Strzał z bliska Kiecy paruje bramkarz gospodarzy. Poprawki Gregorio i Gojnego nie trafiają do siatki. Ależ było blisko...

90+4. Najpierw Duriska z bliska trafia z bramkarza. za chwilę Grudziński również nie wykorzystuje idealnej okazji.

90+6. Koniec meczu w Bełchatowie. Mimo kilku doskonałych okazji w doliczonym czasie, przegrywamy 0:1. Jedynego gola dla miejscowych zdobył Bartłomiej Eizenchart. Pozostajemy bez zwycięstwa na wyjeździe. W najbliższą sobotę okazja do rehabilitacji - mecz z Resovią na Ludowym.