HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 14.12.2020

Co nas nie zabije, to nas wzmocni

Nasi piłkarze z rocznika 2010 wzięli udział w 43 edycji Memoriału Evžena Hadamczika.

W imprezie organizowanej przez Akademię Banika Ostrava zagrało 12 zespołów z Polski i Czech, najlepsi okazali się gospodarze, a nasz zespół ostatecznie zajął 7 miejsce.

Dla naszych młodych futbolistów było to kolejne bardzo cenne doświadczenie, a lekcje futbolu, które otrzymaliśmy od Banika, MFK Karvina i GKS Katowice na pewno zaprocentują w przyszłości.

Droga, którą od dwóch lat podąża nasza Akademia nie jest prosta, ale tylko rywalizacja z najlepszymi zespołami w Polsce i Europie oraz próba pościgu za nimi sprawią, że będziemy lepsi!

Z kim w różnych rocznikach w ostatnich dwóch latach przyszło nam się mierzyć? M.in. Juventus Turyn, FC Liverpool, PSV Eindhoven, Olympiakos Pireus, Norwich City, Sparta Praga, Slavia Praga, Bohemians Praga, Zbrojovka Brno, Banik Ostrava, FC Hradec Kralove, FK Pardubice, SFC Opava, Fastav Zlin, MFK Karvina, Slovan Bratysława, DAC Dunajska Streda, Spartak Trnava, Dynamo Kijów, Karpaty Lwów, Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków, Cracovia Kraków. W każdej takiej konfrontacji musieliśmy wspinać się na wyżyny własnych możliwości. Wielokrotnie przegrywaliśmy i pewnie jeszcze nie raz nam się to przytrafi. Jednak każda taka lekcja wzmacnia nas i uświadamia wszystkich - trenerów, piłkarzy i rodziców, jak dużo jeszcze różnorakiej pracy przed nami, żeby kiedyś wskoczyć na odpowiednio wysoki poziom.

Oczywiście moglibyśmy pójść na skróty, ograniczając się do gry w ramach naszego województwa, ale w dalszej perspektywie byłaby to droga donikąd. Przecież już nawet pierwsze ligi wojewódzkie, pozbawione najlepszych klubów ze względu na ich grę w Centralnej Lidze Juniorów, są mocno przeciętne, więc żeby dostarczyć w przyszłości futbolistów gotowych do gry w pierwszym zespole Zagłębia Sosnowiec, musimy zrobić coś więcej. Dlatego szukamy jak najtrudniejszych sportowych wyzwań, a tym samym punktów odniesienia i inspiracji do jeszcze lepszej pracy, ponieważ wiemy, że to wszystko ma sens.

Serdecznie dziękujemy Akademii Banika Ostrava za możliwość wzięcia udziału w tak wspaniałym piłkarskim wydarzeniu i już nie możemy doczekać się kolejnych wspólnych imprez!

Do galerii zdjęć z turnieju, zapraszamy na stronę naszego Facebooka, kliknij TUTAJ!