HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 30.11.2020

Sławomir Rydel koordynuje szkolenie bramkarzy w Akademii

Sławomir Rydel, który ostatnio znajdował się w sztabie pierwszej drużyny Zagłębia, odpowiadając za szkolenie bramkarzy, pracuje teraz w innej roli. Pan Sławomir jest trenerem i koordynatorem ds. szkolenia bramkarzy w Akademii Zagłębia Sosnowiec.

- Powierzono mi nową i odpowiedzialną funkcję w Akademii Zagłębia Sosnowiec - mówi o nowej misji Sławomir Rydel, który wytyczył przed sobą kilka ważnych celów sportowych. A tak mówi o tych celach:

Chodzi o wypracowanie nowoczesnych planów szkoleniowych pracy z młodymi bramkarzami na podstawie własnych doświadczeń, prowadzenie projektów umożliwiających rozwój bramkarzy i bramkarek, efektywne zarządzanie czasem trenerów bramkarzy, a także współpracę z klubami partnerskimi, selekcję zawodników oraz prowadzenie skautingu młodych bramkarzy - wylicza koordynator ds. szkolenia bramkarzy w Akademii Zagłębia Sosnowiec.

Trener Rydel, który jako bramkarz ma za sobą m.in. 5 występów bramkarskich na boiskach ekstraklasy, a także grę w barwach Zagłębia Sosnowiec, posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą. 

- Z wykształcenia jestem nauczycielem wychowania fizycznego. W trakcie swojej kariery zawodowej uzyskałem licencje trenerskie UEFA A i UEFA GOALKEEPER A. Pracowałem jako trener między innymi w GKS Katowice, Sarmacji Będzin, Górniku Mysłowice, Zagłębiu Sosnowiec czy w Pogoni Siedlce. Moja praca jest jednocześnie moją pasją , zarówno w pracy z seniorami jak i z młodzieżą jestem profesjonalistą. Wkładam wiele ciężkiej pracy w przygotowanie i przeprowadzenie treningów, późniejszą analizę video. Tego samego oczekuję od zawodników. Moja przygoda z piłką doświadczyła mnie na tyle, że wiem jak ciężko musiałem pracować, aby zadebiutować w ekstraklasie piłkarskiej jako bramkarz -  przypomina swoje związki z ligową piłką.

Poprzez nowy plan szkoleniowy i projekty Akademii, trener Rydel chciałby podnieść jakość pracy na wyższy poziom, aby szerzej otworzyć wychowankom klubu drzwi do pierwszego zespołu. 

- Każdy z naszych trenerów bramkarzy posiada inny profil i moim zdaniem należy to wykorzystać.  Jeden dobrze czuje się w treningu na boisku nauczania techniki sprawności specjalnej, drugi  jest specjalistą od taktyki i analizy gry bramkarza czy stałych fragmentów gry. Ważne, aby odpowiednio wykorzystać ich umiejętności i dostosować je do potrzeb poszczególnych zawodników, trenerów i zespołów -  zaznacza na koniec trener Rydel

Projekty Akademii, które odbędą się w najbliższym czasie to:

14 grudnia 2020: Warsztaty dla bramkarzy klubów partnerskich 
Od 04 do 08 stycznia 2021: Obóz bramkarski ZARI ZAGŁĘBIE GOALKEEPERS