HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #wywiad #transfery #pierwsza drużyna

 22.12.2020

Szymon Frankowski nowym bramkarzem Zagłębia

Nowym bramkarzem Zagłębia został Szymon Frankowski. 19-latek podpisał 2,5-letni kontrakt z sosnowieckim klubem. - Ciężko na to pracowałem, by znaleźć się w Zagłębiu - mówi były już bramkarz GKS-u Katowice

Ten zdolny golkiper, prezentujący doskonałe warunki fizyczne (196 centymetrów), jest wychowankiem Stadionu Śląskiego Chorzów, by poprzez Ruch Chorzów trafić do GKS-u Katowice.

- W "GieKSie" rozegrałem 4 mecze w pierwszej drużynie. Sporo się tam nauczyłem u dwóch różnych trenerów bramkarzy. Wcześniej, po Stadionie Śląskim, broniłem 2 lata w Ruchu Chorzów, z którym zdobyłem mistrzostwa Śląska. Trenerzy GKS-u Katowice dostrzegli moją grę i po pół roku w juniorach awansowałem do pierwszej drużyny. I podpisałem kontrakt. Sporo mogłem się nauczyć od starszych bramkarzy takich jak Sebastian Nowak, Mateusz Abramowicz, Mariusz Pawełek czy Krzysztof Baran. W seniorskiej szatni GKS-u Katowice zdobyłem duże doświadczenie, to dla mnie bezcenna sprawa - opowiada o swojej przygodzie między słupkami Szymon Frankowski.

A jak widzi Szymon swoją przyszłość w Zagłębiu? 

- Przede wszystkim jestem bardzo zadowolony z tego, że zostałem zawodnikiem Zagłębia. Ciężko na to pracowałem, by znaleźć się w tym klubie. Moim celem jest gra i pomoc pierwszej drużynie. Od początku okresu przygotowawczego będę walczył o założone przez siebie cele - zapowiada ambitny 19-latek, który nie boi się twardej rywalizacji między słupkami.

Szymon -  witamy w Zagłębiu i życzymy powodzenia!