#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

18.11.2020

Arka - Zagłębie 2:0 (1:0). Porażka nad morzem

Nie udała się Zagłębiu wyprawa nad morze. W zaległym meczu 10. kolejki Fortuna I Ligi sosnowiczanie ulegli Arce 0:2. Gole dla gdynian zdobyli: Juliusz Letniowski z rzutu karnego i Mateusz Żebrowski.

Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0)

1:0 Juliusz Letniowski, 43 minuta (rzut karny)

2:0 Mateusz Żebrowski, 79 minuta

Arka: Kajzer - Danch, Kwiecień (66' Ślesicki), Marcjanik, Marciniak - Młyński, R. Wolsztyński (59' Soszyński), Letniowski, Drewniak, Marcus Vinicius (20' Żebrowski) - Jankowski. Trener: Ireneusz Mamrot.
Zagłębie: Chorążka - Ryndak (75' Turzyniecki), Duriska, Grudziński, Gojny - Pawłowski (86' Maia), Oliveira (46' Korzeniecki), Karbowy, Małecki - Mularczyk (65' Antonik) - Gregorio (65' Nowak). Trener: Kazimierz Moskal

Sędziuje: Wojciech Krztoń z Olsztyna.
Żółte kartki: Marcjanik, Soszyński, Letniowski, Żebrowski - Małecki, Korzeniecki, Karbowy
Mecz bez udziału publiczności.

Przedmeczowe ciekawostki:

* Przed meczem do drużyny dotarła smutna wiadomość. Zmarł Adam Musiał, legendarny obrońca reprezentacji Polski, ojciec Macieja Musiała, asystenta trenera Zagłębia. Panu Maćkowi, Zagłębie Sosnowiec składa szczere kondolencje!

* Po bezbramkowym remisie w Radomiu Zagłębie zmierzy się z kolejnym trudnym rywalem. W Gdyni sosnowiczanom raczej się nie wiodło, ostatnia wygrana miała miejsce 39 lat temu. Może czas najwyższy odczarować gdyński stadion?

* Arka w ostatnim spotkaniu przegrała u siebie 1:2 z GKS-em Bełchatów, przekonując się, że na drugim poziomie rozgrywek nie jest łatwo Po spadku z ekstraklasy Arkowcy chcieliby jak najszybciej wrócić do elity polskiej klubowej piłki, jednak nie jest to taka prosta sprawa.

*  Piłkarze Zagłębia, prowadzeni przez nowego trenera, Kazimierza Moskala, chcieliby potwierdzić zwyżkę formy, jaką obserwowaliśmy w Radomiu, zdobyciem 3 punktów w Gdyni. Zespół wyjechał nad morze we wtorek o godz. 8:00 i odbył w godzinach wieczornych trening.

Poza rekonwalescentem Michałem Góralem, który został w Sosnowcu, pozostali zawodnicy są zdrowi. Do treningów wrócił bramkarz Krystian Stępniowski, ostatnio leczący kontuzję.

* Spotkanie w Gdyni ma wymiar prestiżowy szczególnie dla Kamila Antonika, który w sezonie 2019/20, zaliczył w barwach Arki, na boiskach ekstraklasy, 18 spotkań. Ciekawe, czy trener Kazimierz Moskal da ma szansę gry?

Relacja live:

1'  Rozpoczęło się zaległe spotkanie 10. kolejki Fortuna I Ligi. Sosnowiczanie zaczęli w takim samy składzie, jak kilka dni temu w meczu przeciwko Radomiakowi.

4' Obie drużyny badają swoje możliwości, dominuje ostrożność.

5' Pierwsze groźne uderzenie w meczu, którego autorem był Maciej Jankowski. Piłka poszybowała w bezpiecznej odległości nad poprzeczką naszej bramki.

10' Szybka akcja gospodarzy, po zagraniu Macieja Jankowskiego do Rafała Wolsztyńskiego, ten ostatni mocno uderzył z kąta, jednak piłka ominęła lewy słupek naszej bramki.

11' W rewanżu z pola karnego uderzał Patryk Mularczyk. Jego strzał był jednak bardzo niecelny..

16' Fatalny błąd Joao Oliveiry, w efekcie którego w dobrej sytuacji znalazł się Maciej Jankowski. Na nasze szczęście, uderzenie Jankowskiego zablokował Dawid Gojny.

19' Rzut wolny po faulu na Mularczyku wykonywał Filip Karbowy. Uderzenie z odległości 20 metrów było jednak mocno niecelne.

24' Po błędzie naszej obrony na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Juliusz Letniowski. Futbolówka ponad poprzeczką.

28' Stuprocentowa okazja sosnowiczan. Po ostrej centrze po ziemi Patryka Małeckiego, piłkę sprzed linii bramkowej wybił Michał Marcjanik. A za plecami Marcjanika czaił się Mularczyk.

36' Podanie Szymona Pawłowskiego w pole karne przejął Szymon Drewniak.

42' Sędzia uznał, że Duriska faulował Młyńskiego i podyktował karnego dla Arki.

1:0 Juliusz Letniowski, 43 minuta (rzut karny).

46' Rozpoczęła się druga połowa meczu. Zagłębie z jedną zmianą w składzie, Portugalczyka Oliveirę zastąpił młody Nikolas Korzeniecki.

54' Po rzucie rożnym Filip Karbowy ograł zwodem jednego z rywali i oddał mocny strzał na bramkę Arki. Piłka trafiła jednak w Adama Dancha i wyszła na rzut rożny.

57' Na uderzenie z kąta zdecydował się Szymon Pawłowski, jednak było ono zdecydowanie za lekkie i mocno niecelne.

62' Patryk Małecki faulowany w polu karnym, przy linii końcowej, ale sędzia nie zareagował!

64' Szymon Pawłowski znalazł się w dogodnej sytuacji, ale w polu karnym uderzył na siłę i piłka poleciała ponad bramką. Szkoda!

72' Pokazał się Kamil Antonik, który uderzył płasko z prawej strony, ale niecelnie.

75' Boisko opuścił Dawid Ryndak, którego zastąpił Łukasz Turzyniecki. W tej sytuacji opaska kapitańska powędrowała do Szymona Pawłowskiego.

2:0 Mateusz Żebrowski, 79 minuta. Skrzydłowy Arki wpadł w pole karne i uderzył mocno na naszą bramkę. Piłka otarła się jeszcze od Mateusza Grudzińskiego, całkowicie myląc Kacpra Chorążkę.

86' Na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Karbowy. Daniel Kajzer pewnie jednak złapał mocnie bitą w róg piłkę.

90+2. Niemal z kąta zerowego strzelał Antonik, jednak niecelnie.

90+5. Sędzia Wojciech Krztoń kończy spotkanie w Gdyni, które Arka wygrała 2:0. Nie można się jednak oprzeć refleksji, że przy skuteczniejszej grze Zagłębia wynik mógł być całkiem inny. Szkoda!