HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #drugi zespół #kibice #akademia

 12.11.2020

Serce rośnie

Młodzież się rozpędza! Dwójka staje się prawdziwą dwójką.

Zespołem świadomym swojego celu, drużyną młodych chłopaków, którzy mają ambitne piłkarskie marzenia i bardzo chcą je zrealizować.
Jeśli prowadzony od lipca tego roku przez trenera Grzegorza Bąka drugi zespół Zagłębia Sosnowiec dalej będzie tak dynamicznie się rozwijał, to w niedalekiej przyszłości możemy być świadkami bardzo ciekawych rzeczy... Skoro grupa dzieciaków tak doskonale sobie radzi w lidze pełnej doświadczonych futbolistów, również takich z ekstraklasową przeszłością, to być może wkrótce ci bardzo młodzi ludzie nie tylko powalczą o awans do czwartej ligi, ale też mocniej zapukają do drzwi naszego pierwszego zespołu?

Dzięki wczorajszej wygranej w Kromołowie, notabene piątej ligowej wygranej z rzędu, młode Zagłębie jest już na pierwszym miejscu i jeśli w najbliższy weekend zdobędziemy kolejne trzy punkty, to awans do grupy mistrzowskiej stanie się faktem.
Wiosną cztery najlepsze zespoły z naszej grupy oraz cztery drużyny z grupy katowickiej rozpoczną walkę o czwartą ligę.
Powodzenia chłopaki!

Źródło Kromołów - Zagłębie Sosnowiec  1:2 (1:1)
Bramki: Chęciński, Janicki
Skład: Czyż, Koniusz (Smoleń 88), Wiszniowski, Kopeć, Pisarek, Hałatek (Knap 84), Kaczmarek (Chechelski 65), Popczyk (Kulig 62), Grochala (Mociak 45)

Bardzo ciężki mecz, boisko wąskie i trudne do gry w piłkę. Wiedzieliśmy że stałe fragmenty w tym meczu będą kluczowe. Bardzo dobrze przygotowaliśmy się do tego spotkania i już w pierwszej połowie po przygotowanym stałym fragmencie gry młody, szesnastoletni  Bartek Chęciński wyprowadził nas na prowadzenia. Szkoda że w pierwszej połowie nie udało się zwiększyć prowadzania po klarownej sytuacji Mateusza Popczyka. Niestety tuż przed przerwą przeciwnik doprowadził do remisu. Na szczęście nie zabrakło nam motywacji by odnieść sukces tego dnia. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył nasz kapitan Roman Janicki. Cieszy zaangażowanie i podejście zawodników do swoich obowiązków na boisku. Bardzo dobrze że udało nam się wygrać bo nie wybaczylibyśmy sobie niewykorzystanych klarownych sytuacji które mieliśmy z przebiegu całego meczu. To już piąte zwycięstwo z rzędu musimy dalej utrzymać poziom naszej gry. Gratulacje dla całego zespołu.

Skomentował spotkanie Grzegorz Bak, trener drugiej drużyny Zagłębia Sosnowiec.

Pełną galerię foto z meczu w Kromołowie zobaczysz klikając TUTAJ!