HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice

 10.11.2020

Wspieramy kwestę na rzecz ratowania nagrobków bohaterów

Trwa pierwsza sosnowiecka kwesta Stowarzyszenia "Ku Pamięci", poświęcona ratowaniu nagrobków bohaterów poległych w obronie Ojczyzny w trakcie drugiej wojny światowej, ale także ku pamięci budowniczych naszego miasta i regionu. Tym wszystkim, którzy zasłużyli się dla Sosnowca, Zagłębia oraz całej naszej Ojczyzny.

Niestety, wiele grobów przy tzw. Cmentarzu Czterech Wyznań w Sosnowcu jest w bardzo złym stanie. Wymagają natychmiastowych działań. Nasza wspólna troska o sosnowieckie nekropolie pozwoli uratować nie tylko zabytki, ale również pamięć o wielkich Sosnowiczankach i Sosnowiczanach, dlatego zachęcamy do wspólnego kwestowania.

Zagłębie w tym szczególnym czasie przyłącza się do tej szczytnej akcji, by ratować nagrobki bohaterów. 

Pierwsza kwesta z powodu pandemii została przeniesiona do Internetu.  Zwracamy się do wszystkich kibiców i sympatyków Zagłębia o wsparcie. Kwesta prowadzona jest na portalu zrzutka.pl, można także wpłacać datki bezpośrednio na konto Stowarzyszenia. Nr konta poniżej.

Wszystkie zebrane datki zostaną przeznaczone na renowację nagrobków znajdujących się na cmentarzu przy ulicy Smutnej w Sosnowcu.

Z góry dziękujemy naszym kibicom i sympatykom za wsparcie!

Tutaj wpłacamy datki: https://zrzutka.pl/9feb9t

Konto Stowarzyszenia: 1416 0014 6218 6766 3380 00 0001

PS. Inicjatorem tej szczytnej akcji jest ówczesny pełnomocnik prezydenta Sosnowca, Arkadiusza Chęcińskiego, a obecnie poseł na Sejm, Mateusz Bochenek.