#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

6.11.2020

Zagłębie - Korona 1:3 (0:2). Zabrakło argumentów!

Sosnowiczanie przegrali z Koroną Kielce 1:3 (0:2) w meczu 11. kolejki Fortuna I Ligi. Dwa gole dla kielczan zdobył Wiktor Długosz, jednego Jacek Kiełb z rzutu wolnego. Łukasz Matusiak, tymczasowy trener Zagłębia, nie mógł być zadowolony z końcowego wyniku.

Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce 1:3 (0:2)

0:1 Wiktor Długosz, 1 minuta

0:2 Wiktor Długosz, 29 minuta (głową)

1:2 Patryk Małecki, 58 minuta

1:3 Jacek Kiełb, 71 minuta

Zagłębie:  Stępniowski (46' Chorążka) - Ryndak (84' Antonik), Duriska, Grudziński (68' Mularczyk), Gojny - Szwed, Maia (46' Karbowy), Oliveira, Małecki - Pawłowski - Nowak (46' Gregorio). Trener: Łukasz Matusiak.

Korona: Kozioł - Podgórski (75' Petrvić), Tzimopoulos, Szywacz, Kordas (83' Szymusik  - Kaczmarski, Gąsior, Długosz (84' Łysiak), Kiełb (83 'Lisowski), Szarek - Thiakane (86' Firlej). Trener: Maciej Bartoszek.

Sędziuje: Sebastian Krasny z Krakowa.
Żółte kartki: Maia, Gojny, Ryndak - Szarek, Thiakane
Mecz bez udziału publiczności.

Ciekawostki:
* Przypominamy, że w piątek Zagłębie rozstało się z Krzysztofem Dębkiem i na ławce trenerskiej zasiądzie Łukasz Matusiak, który wcześniej znajdował się w sztabie poprzedniego szkoleniowca.

* Po chorobie do dyspozycji trenerów jest już Patryk Mularczyk, który w spotkaniu z Resovią znalazł się poza kadrą meczową.

* Po raz pierwszy w historii oba zespoły spotkały się w 1986 roku w rozgrywkach II ligi wschodniej. Zagłębie, które było świeżo po spadku z ekstraklasy zremisowało wówczas bezbramkowo z Koroną. W rewanżu w Kielcach górą była Korona, która wygrała 1:0.

* Żółto-krwiści, po 5 latach nieprzerwanej gry w II lidze, spadli do III ligi. Stało się tak w wyniku przegranych barażów z Bronią Radom.

* Zagłębie rywalizowało z Koroną także w Pucharze Polski. 10 sierpnia 2017 roku kielczanie wygrali w Sosnowcu po dogrywce 2:1 po niezwykle dramatycznym spotkaniu. Drugą bramkę dla Korony w 111 minucie zdobył Mateusz Możdżeń, który później na pół roku przeniósł się do Zagłębia. Honorowe trafienie dla sosnowiczan w tym pucharowym dreszczowcu było dziełem Tomasza Nawotki, Dogrywka toczyła się w anormalnych warunkach, Stadion Ludowy został zalany w wyniku ogromnej ulewy

* Strzelcy bramek (tylko mecze ligowe dawna I i II liga):

Zagłębie Sosnowiec (13): Marcin Lachowski 2, Przemysław Pitry 2, Żarko Udovicić 2, Giorgi Gabedawa 1, Sławomir Pach 1, Piotr Polczak 1, Girgos Mygas 1, Patrik Mraz 1, Olaf Nowak 1, Marcin Drzymont samobójcza.
Korona Kielce (16): Elia Soriano 4, Grzegorz Piechna 2, Marcin Robak 2, Marcin Cebula 2, Grzegorz Bonin 1, Krzysztof Gajtkowski 1, Mariusz Zganiacz 1, Ken Kallaste 1, Matej Pućko 1, Stanisław Wesołowski 1.

Relacja live:

1' Sędzia Sebastian Krasny z Krakowa rozpoczął spotkanie Zagłębia z Koroną. To 10. ligowe spotkanie tych drużyn.

0:1 Wiktor Długosz, 1 minuta. Po zaledwie 20 sekundach Korona wychodzi na prowadzenie. Szybka akcja lewą stroną i płaski strzał Długosza dał drużynie bramkę.

10' Znakomite podanie Dawida Ryndaka do Szymona Pawłowskiego. Ten ostatni niepotrzebnie zwolnił akcję i w dobrej sytuacji jego strzał zablokował obrońca Korony.

15' Olaf Nowak w doskonałej sytuacji po podaniu Dawida Gojnego. W to wszystko włączył się arbiter, który odgwizdał spalonego napastnika Zagłębia.

19' Rzut wolny z 20 metrów wykonywał doświadczony Jacek Kiełb. Mocne uderzenie wylądowało w rękach Krystiana Stępniowskiego. Bramkarz Zagłębia korzysta z pomocy sztabu medycznego w związku z kontuzją nogi.

28' Koronkowa akcja Zagłębia w polu karnym gości, ale żaden z graczy nie doszedł do pozycji strzałowej. Ostatecznie skończyło się na rzucie rożnym, który nie dał drużynie żądnej korzyści.

0:2 Wiktor Długosz, 29 minuta (głową). Po precyzyjnej centrze Jacka Podgórskiego, Długosz głową posłał piłkę pod poprzeczkę.

33' Patryk Małecki, niestety, na spalonym po podaniu Szymona Pawłowskiego.

38' Najlepsza okazja Zagłębia w I połowie. Po szybkiej akcji i podaniu Pawłowskiego, Małecki znalazł się w sytuacji "sam na sam" z Koziołem, ale nie zdołał pokonać bramkarza gości. Lekka podcinka Małego została zablokowana przez bramkarza.

45+2' Małecki szarżował po lewej stronie, jednak jego akcja nie zakończyła się dokładnym dośrodkowaniem, czy też strzałem.

45+2 Arbiter kończy I połowę spotkania Zagłębia z Koroną. 2:0 po trafieniach Wiktora Długosza prowadzą kielczanie.

46' Aż trzy zmiany w przerwie w ekipie Zagłębia. W bramce Krystiana Stępniowskiego (kontuzjowany) zastąpił Kacper Chorążka, Olafa Nowaka zmienił Goncalo Gregorio, a Martima Maia - Filip Karbowy.

53' Po rzucie wolnym Pawłowskiego, próbował główkować Mateusz Grudziński, jednak strzał okazał się wybitnie nieudany...

1:2 Patryk Małecki, 58 minuta. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Małecki. Jego płaski strzał z bliska trafił do siatki. Brawo Mały!

63' Po fatalnym błędzie Mateusza Grudzińskiego, który wyłożył piłkę Jackowi Podgórskiemu, ten ostatni w sytuacji sam na sam pomylił się o kilkanaście centymetrów...

66' Emile Thiakane zmarnował rzut karny. Uderzenie Senegalczyka z 11 metrów było mocno niecelne, piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką!

1:3 Jacek Kiełb, 71 minuta (rzut wolny). Przepiękny strzał Kiełba z odległości prawie 25 metrów, piłka ląduje w samym okienku.

77' W dobrej sytuacji był Mularczyk, ale nie trafił w bramkę z najbliższej odległości.

90' W dosskonałej sytuacji był Maciej Firlej, który przegrał bezpośredni pojedynek z Chorążką.

90+3. Sędzia Sebastian Krasny zakończył spotkanie, które zasłużenie 3:1 wygrała Korona.