#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

3.11.2020

Zagłębie - Resovia 0:2 (0:1). Porażce po walce

Zagłębie przegrało z Resovią 0:2 (0:1) w zaległym spotkaniu 9. kolejki Fortuna I Ligi. Gole dla rzeszowian zdobyli: Michał Kuczałek i Grzegorz Płatek.

Zagłębie Sosnowiec - Resovia Rzeszów 0:2 (0:1)

0:1 Michał Kuczałek, 22 minuta (głową)

0:2 Grzegorz Płatek, 52 minuta

Zagłębie: Stępniowski - Turzyniecki, Duriska, Grudziński, Gojny - Kieca (59' Małecki), Korzeniecki (59' Karbowy), Maia, Antonik (70' Sangowski) - Pawłowski - Gregorio (77' Nowak). Trener: Krzysztof Dębek.

Resovia: Zapytowski - Kubowicz, Wasiluk, Domoń, Kuczałek - Czernysz, Adamski, Kantor, Płatek (75' Hebel), Feret (83' Kiełbasa) - Demianiuk (69' Rogalski). Trener: Szymon Grabowski

Sędziuje: Marek Opaliński (Lubin).

Żółte kartki: Antonik, Gregorio, Sangowski - Kantor, Zapytowski

Mecz bez udziału publiczności.

Przedmeczowe ciekawostki:

* Resovia Rzeszów to beniaminek Fortuna I Ligi, który w sezonie zasadniczym II ligi zajął 5. miejsce. W trakcie rozgrywek II ligi rzeszowianie imponowali żelazną obroną tracąc tylko 32 bramki, najmniej ze wszystkich drużyn.

* W grach barażowych Resovia dwukrotnie triumfowała w rzutach karnych. Najpierw w półfinale pokonała Bytovię na jej boisku (7:6 w karnych, po dogrywce 1:1), by w finale na swoim boisku zwyciężyć w karnych, także 7:6. Po dogrywce mieliśmy wynik bezbramkowy.

* W najnowszej historii kontaktów obu klubów należy wspomnieć o 6 meczach na poziomie II ligi (obecnie I liga), które oba kluby rozegrały w latach 1986-89. 4 spotkania wygrali sosnowiczanie, jedno Resovia, a w jednym wypadku był remis. Pierwszego, można rzec historycznego gola, zdobył Czesław Wyrobek, który wykorzystał rzut karny w zwycięskim meczu z Resovią (1:0) w dniu 9 sierpnia 1986 roku.

* Przypomnijmy, że w ostatnim sezonie oficjalnych kontaktów obu klubów (1988/89) Zagłębie uzyskało awans do ekstraklasy.

* Po raz pierwszy w podstawowym składzie Zagłębia zagrają NIkolas Korzeniecki, Kamil Antonik i Michał Kieca.

* Ostatni kontakt miał miejsce nie tak dawno, bo 21 sierpnia 2020, kiedy to w przedsezonowym sparingu na Stadionie Ludowym, rzeszowianie pokonali Zagłębie 2:0 (0:0). Oba gole dla Resovii zdobył Kacper Szymkiewicz.

Relacja live:

1 ' Sędzia Marek Opaliński z Lubina rozpoczął spotkanie Zagłębia z Resovią. To siódmy mecz o liigowe punkty tych drużyn.

6' Z odległości 15 metrów mocno uderzył Szymon Pawłowski. Piłka odbiła się od słupka i wpadła w ręce bramkarza gości. Nasz kapitan mógł sobie sprawić prezent urodzinowy, ale do szczęścia zabrakło tak niewiele...

11' Po wrzucie ręką piłki z autu przez jednego z graczy gości, Michał Kuczałek uderzył bez namysłu, ale Krystian Stępniowski pewnie złapał piłkę.

15' Z rzutu wolnego z odległości 20 metrów uderzał sfaulowany wcześniej Goncalo Gregorio. Mocny strzał Portugalczyka ominął jednak słupek bramki gości.

0:1 Michał Kuczałek, 22 minuta (głową). Po wrzutce piłki z rzutu wolnego, Kuczałek z bliska posłał piłkę głową do sosnowieckiej bramki.

27' Po dośrodkowaniu z prawej strony piłka trafiła do Goncalo Gregorio. Uderzenie z pierwszej piłki Portugalczyka było jednak zbyt słabe, by zaskoczyć Zapytowskiego.

29' W rewanżu szybki kontratak Resovii zakończony mocnym uderzeniem Szymona Fereta. Strępniowski zdołał jednak sparować piłkę na rzut rożny.

33' Ostre dośrodkowanie Antonika z prawej strony i Zapytowski odważną interwencją uprzedza Szymona Pawłowskiego.

35' Szarża w polu karnym Dawida Gojnego. Po strzale lewego obrońcy Zagłębia piłka odbiła się od jednego z graczy Resovii i jedynym zyskiem Zagłębia był rzut rożny.

44' Zamieszanie pod bramką Zagłębia, Kilka strzałów graczy gości zostało zablokowanych.

45' Sędzia kończy I połowę spotkania, w której strzelcem gola dla Resovii był Michał Kuczałek.

46' Rozpoczęła się druga połowa meczu w Sosnowcu. Zagłębie nie dokonało w przerwie żądnych zmian.

0:2 Grzegorz Płatek, 52 minuta. Po akcji lewą stroną Cezarego Demianiuka i jego centrze, Płatek z bliska posłał piłkę do siatki.

62; Rajd w polu karnym gości Kamil Antonik kończy mocnym strzałem, który jednak zablokował Konrad Domoń. Zyskaliśmy rzut rożny, który niczego konkretnego nie przyniósł.

71' Rzut wolny z odległości 25 metrów egzekwował Filip Karbowy. Piłkę zmierzającą w prawy róg bramki gości pewnie złapał Zapytowski.

77' Po raz kolejny rzut wolny z dalszej odległości wykonywał Filip Karbowy. Jego mocne uderzenie sparował pewnie bramkarz Resovii.

83' Po składnej akcji Resovii mocnym uderzeniem popisał się Maksymilian Hebel. Stępniowski nie miał jednak problemów z obroną strzału.

88' Radosław Adamski urwał się obrońcom Zagłębia i oddał mocny strzał. Piłka poszybowała jednak ponad poprzeczką.

90+2' Strzał z rzutu wolnego Hebla mnimalnie obok prawego słupka naszej bramki.

90+5' Koniec meczu w Sosnowcu. Przegrywamy z beniaminkiem z Rzeszowa 0:2, a więc identycznie jak w sparingowym spotkaniu przed sezonem.