#aktualności #drugi zespół #kibice

25.10.2020

Lider pokonany!

Drugi zespół Zagłębia Sosnowiec w czternastej już kolejce sosnowieckiej klasy okręgowej wygrał 3:1 z liderem rozgrywek, Tęczą Błędów. Po kilku dniach przerwy od treningów, spowodowanej pandemią koronawirusa zespół zaprezentował się znakomicie.

Graliśmy z liderem rozgrywek, mając w ostatnim tygodniu dużo problemów. Zawodnicy przez większość mikrocyklu pracowali indywidualnie na rozpiskach przygotowanych przez trenera przygotowania motorycznego. Początek spotkania był w naszym wykonaniu bardzo ospały. Przeciwnik szybko objął prowadzenie po pięknym strzale z dystansu. Staraliśmy się odrobić straty do przerwy, jednak nasz pressing był chaotyczny. Druga połowa wyglądała już znacznie lepiej. Zmiennicy zagrali świetny mecz. Najpierw Hałatek doprowadził do remisu. Później Popczyk dwukrotnie powinien wpisać się na listę strzelców, jednak pierwszy jego strzał skutecznie obronił bramkarz, natomiast drugi był minimalnie niecelny. Koncertowe zawody tego dnia rozegrał Emil Kłosek, który raz za razem stwarzał zagrożenie pod bramką rywala. Swój świetny występ udokumentował bramką dającą zespołowi prowadzenie.  Wynik na 3:1 ustalił Majchrzak po podaniu od Mociaka. Gratulacje należą się całemu zespołowi, a w szczególności trenerowi Szczerbie, który motorycznie wzorowo przygotował zespół do tego spotkania - komentuje po meczu trener Grzegorz Bąk.

Zagłębie II Sosnowiec - Tęcza Błędów 3:1 (0:1)

Bramki: Hałatek, Kłosek, Majchrzak - Tylec.

Skład Zagłębia: Czyż, Pawlik, Janicki, Wiszniowski, Kopeć (46' Hałatek), Smoleń, Pisarek (45' Majchrzak), Kaczmarek (60' Mociak), Popczyk (63' Kulig), Chęciński (60' Koniusz), Kłosek.

Skład Tęczy: Maciejowski, Garczarczyk, Tora, Chrabąszcz, Wrzal-Kosowski, Kowalczyk, Majewski, Ból, Mroczek, Dyrda, Tylec.