#aktualności #sparing #pierwsza drużyna

4.10.2020

Remisowy sparing z Górnikiem Zabrze

W niedzielne południe Zagłębie zmierzyło się w towarzyskiej grze z Górnikiem Zabrze. Sosnowiczanie zremisowali 1:1 (0:0) z rewelacją PKO Ekstraklasy, po golu Jakuba Sangowskiego.

Niedzielny sparing rozegrany został na bocznym boisku Zagłębia, a w obu zespołach zagrali zawodnicy, którzy nie występowali w sobotnich spotkaniach ligowych, ewentualnie zagrali w mniejszym wymiarze czasowym.

W Górniku między słupkami pokazał się były golkiper Zagłębia Dawid Kudła, który w I połowie wygrał dwa bezpośrednie starcia z Olafem Nowakiem. W pierwszym wypadku Kudła interweniował poza polem karnym, w drugim obronił mocny strzał z kąta sosnowieckiego napastnika.

Prowadzenie dla Zagłębia uzyskał Jakub Sangowski, który sfinalizował rajd i dokładne dośrodkowanie Michała Kiecy. Ten ostatni w 88 minucie, przy stanie 1:1, mógł zdecydować o wygranej sosnowiczan, ale bramkarz Górnika nie dał się zaskoczyć.

Dodajmy, że pierwsze spotkanie w nowych barwach rozegrał Kamil Antonik, który w piątek podpisał 2-letni kontrakt. Były skrzydłowy Arki pokazał się z dobrej strony.

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze 1:1 (0:0)

1:0 Jakub Sangowski, 48 minuta
1:1 Filip Bainović, 63 minuta (rzut karny)

Sędziował: Sebastian Jarzębak z Bytomia.
Żółte kartki: Korzeniecki - Kudła.