#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

2.10.2020

Zagłębie - Sandecja 3:0 (2:0). Popis sosnowiczan!

W 7. kolejce rozgrywek Fortuna I Ligi piłkarze Zagłębia pokonali 3:0 (2:0) Sandecję Nowy Sącz. To był popis sosnowiczan, dla których gole zdobyli: Mateusz Grudziński, Mateusz Szwed i Goncalo Gregorio.

Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz 3:0 (2:0)

1:0 Mateusz Grudziński, 20 minuta

2:0 Mateusz Szwed, 45+3 minuta

3:0 Goncalo Gregorio, 67 minuta

ZAGŁĘBIE: Stępniowski - Turzyniecki, Duriska, M. Grudziński, Gojny - Szwed (73' Kieca), Maia 980' Korzeniecki), Oliveira (66' Karbowy), Mularczyk, Małecki (81' Pawłowski) - Gregorio (73' Nowak). Trener: Krzysztof DĘBEK.
SANDECJA: Pietrzkiewicz - Danek (62' Basta), Szufryn, Piter-Bućko, Dziwniel - Chmiel (73' Ogorzały), Sovsić (46' Małkowski), Kamiński, Kasprzak, P. Mandrysz (62 Walski)'  - Korzym. Trener: Piotr MANDRYSZ

Sędziuje: Zbigniew DOBRYNIN (Łódź).
Żółte kartki: M. GrudzińskiSzufryn, Kasprzak, Piter-Bućko
Widzów: 1348.

Przedmeczowe ciekawostki:

* Trenerem Sandecji jest Piotr Mandrysz, który 4 lata temu prowadził krótko Zagłębie. Mandrysz rozstał się z sosnowieckim klubem w kontrowersyjnych okolicznościach, w efekcie nieporozumień z dwoma piłkarzami: Sebastianem Dudkiem i Krzysztofem Markowskim.

* W przeszłości w Sandecji pracowali także inne szkoleniowcy związani z sosnowieckim klubem. W sezonie 2016/17 trenerem nowosądeckiego zespołu był Radosław Mroczkowski, który z Sandecją wywalczył awans do ekstraklasy. W Zagłębiu Mroczkowski nie popracował jednak zbyt długo. Wcześniej trenerem Sandecji był Władysław Szaryński, ikona sosnowieckiego klubu.

* Dwa gole w meczach Sandecji z Zagłębiem zdobył Arkadiusz Aleksander, aktualnie wiceprezes nowosądeckiego klubu, który pełni obowiązki prezesa. Ten były piłkarz, znany z ekstraklasowych boisk z występów w barwach Śląska Wrocław, Górnika Zabrze, Widzewa czy też Odry Wodzisław, zastąpił na fotelu prezesa Artura Kapelkę.

* Z powodu urazu kolana na boisko nie wybiegnie Dawid Ryndak, który urazu doznał w meczu wyjazdowym z Widzewem. Jego pozycję na prawej obronie zajmie Łukasz Turzyniecki. A nowym kapitanem został Patryk Mularczyk.

* Oba zespoły spotkają się w ligowym starciu po raz 9. Bilans jest bardzo korzystny dla sosnowiczan, chociaż jest i plama na honorze, czyli wygrana 5:0 Sandecji. A miało to miejsce 11 marca 2017, gdy zespół z Nowego Sącza walczył skutecznie o awans do ekstraklasy.

* W tym sezonie ekipa z Nowego Sącza jeszcze nie wygrała meczu, ba, nie zdobyła nawet punktu. Nie znaczy to jednak wcale, że w sobotę Zagłębie czeka łatwe i proste zadanie. Wprost przeciwnie, zawodnicy i sztab szkoleniowy zdają sobie sprawę z tego, że rywal wcale nie gra tak słabo jak wskazują na to jego boiskowe wyniki.

* Strzelcy bramek w meczach Zagłębia z Sandecją:

Zagłębie Sosnowiec (15): Arak 2, Bartczak 2, Krawiec 1, Wyrobek 1, Kordysz 1, D. Krupa 1, Paluchowski 1, Fidziukiewicz 1, Ryndak 1, Biłeńkyi 1, Pawłowski 1, Piasecki 1 (rzut karny), Karbowy 1.
Sandecja Nowy Sącz (10): Aleksander 2, Trochim 2, Bartków 1, Wdowiak 1, Małkowski 1, Szufryn 1, Ogorzały 1, Kun 1.

Relacja live:
1' Sędzia Zbigniew Dobrynin z Łodzi rozpoczął spotkanie Zagłębia z Sandecją Nowy Sącz. Kapitanem Zagłębia - Patryk Mularczyk.

3' Ostrzał bramki Sandecji. Uderzenia Gregorio czy też Oliveiry trafiają jednak w graczy gości.

12' Wysokie dośrodkowanie Danka niemal spod linii autowej i Stępniowski w ostatniej chwili wybił piłkę spod poprzeczki. Niewiele brakowało, a byłby gol dla gości.

16' Rajd Patryka Małeckiego zakończony ostrym dośrodkowaniem. Piłkę w ostatniej chwili wybił wślizgiem na róg jeden z obrońców.

19' Szarża prawa stroną Mateusza Szweda, ale jego mocnego dośrodkowania nie przeciął żaden z obrońców.

1:0 Mateusz Grudziński, 20 minuta.

Po rzucie rożnym Dawida Gojnego, Grudziński precyzyjnym strzałem z bliska zdobywa debiutanckiego gola w Zagłębiu.

29' Portugalczyk Gregorio zwiódł dwóch obrońców i uderzył mocno lewą nogą, ale ponad poprzeczką.

31' Akcja Maia - Małecki. Ten drugi uderzył z woleja, ale wysoko ponad bramką.

32' Mecz przerwany. Pseudokibice Sandecji ze swojego sektora rzucają racami na boisko. Murawę spowija gęsty dym!

34' Po 2-minutowej przerwie dym opadł i sędzia mógł wznowić spotkanie.

38' Patryk Mularczyk dynamicznie uderzył z odległości około 20 metrów. Dawid Pietrzkiewicz pewnie złapał piłkę.

2:0 Mateusz Szwed, 45+3 minuta.

Po mocnym dośrodkowaniu Patryka Małeckiego Mateusz Szwed tylko zmienił lot piłki, która wylądowała w siatce. Po chwili sędzia zakończył I połowę.

46' U gości zmiana w przerwie. W miejsce Damira Sovsicia - Maciej Małkowski.

52' Na strzał z odległości blisko 20 metrów zdecydował się Martim Maia. Bramkarz gości chwycił za lekko uderzoną piłkę.

54' Małecki z lewej strony podał na 16. metr do Gonçalo Gregório, który obrócił się z piłką i strzelił prawą nogą. Portugalczyk posłał piłkę nad poprzeczką.

59' Piękna akcja Zagłębia. Małecki zakręćił Kamińskim, dośrodkował na głowę Mularczyka, ale jego strzał był zbyt lekki i Pietrzkiewicz złapał futbolówkę.

Po krótkim rajdzie i centrze Dawida Gojnego, Portugalczyk posyła piłkę pod poprzeczkę.
Brawo!

74' Patryk Małecki mógł ostatecznie zamknąć mecz. Po centrze Michała Kiecy, niepilnowany Małecki z pola karnego uderzył wysoko ponad bramką. Szkoda...

79' W dobrej sytuacji Duriska, ale jego strzał z bliska blokuje Szufryn.

84' Kolejna dogodna okazja dla Zagłębia. Tym razem po zagraniu Pawłowskiego gola mógł zdobyć Nowak. Jego uderzenie wylądowało na słupku...

90+4 Arbiter kończy spotkanie Zagłębia z Sandecją. Wygrywamy 3:0 po golach Grudzińskiego, Szweda i Gregorio.