#aktualności #wywiad #kibice #pierwsza drużyna

29.09.2020

Widzew Łódź - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:0).Remis w meczu walki

Piłkarze Zagłębia zremisowali w meczu walki z Widzewem 1:1, po trafieniu Joao Oliveiry. Łodzianie od 14 minuty grali w 10-tkę po czerwonej kartce dla Krystiana Nowaka.

Widzew Łódź - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:0)

0:1 Joao Oliveira, 61 minuta

1:1 Patryk Mucha, 70 minuta

Widzew: Mleczko - Kosakiewicz, K. Nowak, Tanżyna, Becht (75' Stępiński) - Michalski, Mucha, Możdżeń (68' Poczobut), Kun (75' Mąka) - Fundambu (17' Grudniewski), Robak (69' Czubak). Trener: Enkeleid Dobi
Zagłębie: Stępniowski - Ryndak, Duriska, Grudziński, Gojny - Turzyniecki (46' Pawłowski), Maia, Oliveira (73' Karbowy), Małecki (73' Szwed) - Mularczyk (82' O. Nowak)

82'  Gramy- Gregorio. Trener: Krzysztof Dębek.

Sędziuje: Damian Sylwestrzak z Wrocławia.
Żółte kartki: K. Nowak, Dobi (trener), Becht - Turzyniecki. Duriska

Czerwona kartka: Krystian Nowak (14' - druga żółta kartka), Marcin Broniszewski (II trener).

Widzów: 8500.

Przedmeczowe ciekawostki:

* W sosnowieckiej drużynie mała rewolucja w składzie. W porównaniu do meczu ze Stomilem, w podstawowym składzie zabrakło miejsca dla kapitana Szymona Pawłowskiego i Filipa Karbowego. Opaskę kapitańską od Pawłowskiego przejął Dawid Ryndak.

* Widzew po kiepskim starcie wygrał ostatnio 2 mecze, nie tracąc bramki. Łodzianie notują zwyżkę formy, natomiast nasz zespół ma problemy na wyjazdach. W tym sezonie Zagłębie przegrało wszystkie 3 spotkania w stosunku 0:1, a jeśli doliczymy do tego pucharową porażkę z Unią Janikowo to mamy cztery porażki na boiskach przeciwników.

* Na stadionie Widzewa sosnowiczanie zamierzają przełamać wyjazdową klątwę, co nie będzie prostym zadaniem, albowiem rywal ma w swoim składzie sporą grupę zawodników, którzy rozegrali ponad 100 spotkań w ekstraklasie. By wspomnieć chociażby Marcina Robaka czy Mateusza Możdżenia. Ten ostatni jeszcze nie tak dawno grał na Stadionie Ludowym, bezskutecznie ratując z kolegami Zagłębie przed degradacją z ekstraklasy.

* Z Widzewem zagramy 35. ligowy pojedynek. Po raz ostatni z tym utytułowanym rywalem zmierzyliśmy się 2 maja 2008 roku, w ramach rozrywek Orange Ekstraklasy. Na stadionie Widzewa wygraliśmy wówczas 1:0, a jedynego gola zdobył Adrian Marek.

* Historia pojedynków ligowych:

34 -  liczba spotkań
7 - zwycięstwa Zagłębia
10 - remisy
17 - zwycięstwa Widzewa
Bramki: 32:48

* Na liście strzelców w meczach tych drużyn rozegranych na poziomie ekstraklasy królują znane nazwiska. Najczęściej dla Widzewa strzelał Zbigniew Boniek (4 gole), z kolei dla Zagłębia najwięcej razy trafiał w tych meczach Jerzy Dworczyk (5).

* Pełna lista strzelców w meczach na poziomie ekstraklasy:

Strzelcy dla Zagłębia (25): Dworczyk 5, Tochel 3, Mazur 2, Napieracz 2,  Szaryński 1, Z. Sączek 1, Narbutowicz 1, Leszczyński 1, Woźnica 1, Rycek 1, G. Śpiewak 1, Z. Gręda 1, Wnuk 1, Mizia 1, Koniarek 1, A. Marek 1 oraz 1 samobójcza - K Surlit.
Strzelcy dla Widzewa (34): Boniek 4, Dawid 3, Smolarek 3, Myśliński 3, Błachno 2, Tłokiński 2, Dziekanowski 2, Leszczyk 2, Rozborski 1, Chodakowski 1, K. Surlit 1, Pięta 1, Możejko 1, Żmuda 1, Wraga 1, Filipczak 1, Wójcicki 1, Dziuba 1, Wijas 1, J. Bayer 1, Cisek 1.

Relacja live:

1' Sędzia Damian Sylwestrzak z Wrocławia rozpoczął spotkanie w Łodzi. Oba zespoły spotkały się w lidze po 12-letniej przerwie.

2' Po faulu Krystiana Nowaka na Gregorio, Portugalczyk uderzył technicznie z rzutu wolnego. Miłosz Mleczko pewnie złapał piłkę.

6' Po rzucie rożnym Zagłębia piłka odbiła się od słupka, po niefortunnej interwencji jednego z obrońców Widzewa. Było tak blisko!

14' Czerwony kartonik dla Krystiana Nowaka.
Obrońca Widzewa po faulu na Patryku Małeckim obejrzał drugie żółtko i w konsekwencji czerwony kartonik.

18' W dogodnej sytuacji był Patryk Małecki, ale jego strzał z kąta był mocno niecelny.

20" Mateusz Michalski po zagraniu Dominika Kuna uderzył mocno, ale Stępniowski sparował piłkę na róg.

32' Rzut wolny z 20 metrów wykonywał Patryk Mularczyk. Jego mocny strzał trafił w mur.

38' Po ostrym dośrodkowaniu Małeckiego Daniel Tanżyna zdjał piłkę z głowy Patryka Mularczyka. A do bramki Mular miał najwyżej 2 metry...

45+1. Koniec I połowy spotkania w Łodzi. Bez bramek, ale z dużymi emocjami. Widzew od 14 minuty gra w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Krystiana Nowaka.

46' Rozpoczęła się druga połowa meczu w Łodzi. W Zagłębiu zmiana - w miejsce Turzynieckiego wszedł Szymon Pawłowski.

48' Jedna z nielicznych kontr Widzewa, którą zakończył niecelnym strzałem Michalski.

50' Rzut wolny z boku, w pobliżu pola karnego wykonywał Możdżeń. Mocno uderzona piłka odbiła się od jednego z graczy Zagłębia i jedyną korzyścią gospodarzy był róg.

60' Na strzał z dalszej odległości zdecydował się Joao Oliveira. Miłosz Mleczko efektowną paradą sparował piłkę na róg.

0:1 Joao Oliveira, 61 minuta (głową).
Po rzucie rożnym Dawida Gojnego, Portugalczyk głową pakuje piłkę do siatki.

1:1 Patryk Mucha, 70 minuta.

Po akcji Karola Czubaka Patryk Mucha płaskim uderzeniem w róg zaskoczył Stępińskiego.

82' Gramy dwoma napastnikami, na boisku zameldował się Olaf Nowak, który zmienił Patryka Mularczyka.

88' Rzut wolny z odległości 25 metrów wykonywał Karbowy. Piłka trafiła w słupek, a dobitka Pawłowskiego mocno niecelna...

90+1. Rajd Gregorio i ostry strzał, ale pewnie broni Mleczko.

90+5. Arbiter kończy spotkanie w Łodzi. Ostatecznie remisujemy z Widzewem 1:1, po golu Joao Oliveiry.