#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

25.09.2020

Stomil Olsztyn - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0). Zabrakło skuteczności

Nie udała się wyprawa Zagłębia do Olsztyna. Sosnowiczanie przegrali ze Stomilem 0:1(0:0) i to jest ich czwarta porażka w nowym sezonie Fortuna I Ligi. We wtorek Zagłębie czeka wyjazdowe spotkanie z Widzewem.

Stomil Olsztyn -  Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0)

1:0 Jonatan Straus, 64 minuta.

Stomil: Kudriavcevs - Szota, Biedrzycki, Straus (64' Mosakowski), Byrtek - Bucholc, Staszak (63' Carolina), Spychała (85' Van Veert), Łuczak (58' Hinokio), Loshi (85' Kovalonoks) - Van Huffel. Trener: Adam Majewski.

Zagłębie: Stępniowski - Ryndak, Duriska, Grudziński, Gojny - Pawłowsk (61' Kieca)i, Maia, Oliveira (68' Nowak), Karbowy (61' Mularczyk), Małecki (87' Szwed) - Gregorio. Trener: Krzysztof Dębek.

Sędziuje: Dominik Sulikowski z Gdańska.
Żółte kartki: Biedrzycki, Spychała, Mosakowski, Bucholc - Mularczyk
Widzów: 1400.

Przedmeczowe ciekawostki

* Po jednobramkowych porażkach w Niecieczy i Opolu czas na zmianę wyjazdowego oblicza sosnowiczan. W ostatnim spotkaniu przeciwko ŁKS-owi Łódź zespół rozegrał dobre spotkanie, ale czegoś zabrakło, by zmusić do uległości rewelacyjnie spisujących się łodzian. W każdym bądź razie, sosnowiczanie prezentują na pewno wyższy poziom, niż to miało miejsce w trakcie finiszu poprzedniego sezonu.

* Olsztyn to nie był wcześniej ciężki teren dla Zagłębia. Z pięciu meczów ligowych rozegranych przez sosnowiczan na boisku Stomilu, nasza drużyna przegrała tylko jeden.
* 27 sierpnia 1988 r. w pierwszym w historii starciu sosnowiczan z olsztynianami górą byli gospodarze, którzy wygrali 1:0.

* Z kolei 16 października 2015 Zagłębie triumfowało na stadionie Stomilu 4:2, a 3 bramki na koncie zapisał Martin Pribula. Ten hat trick słowacki napastnik zapamiętał do końca życia.

* Ostatnia potyczka w Olsztynie miała miejsce 30 sierpnia 2019 roku i wówczas nasz zespół w popisowy sposób ograł rywala w stosunku 3:1. Dwa gole zdobył wówczas Patryk Małecki, jednego Szymon Pawłowski. A więc w popisowych rolach byli eks-reprezentanci kraju.

* Dodajmy, że solidną cegiełkę do zwycięstwa dołożył wówczas Matko Perdijić, który obronił rzut karny wykonywany przez Grzegorza Lecha. Tego samego, który teraz zawiesił buty na kółku w związku z nominacją na stanowisko prezesa Stomilu...

* Tych zmian w ekipie Dumy Warmii jest zresztą dużo więcej, najnowszym nabytkiem jest doskonale znany w Sosnowcu Wojciech Łuczak, który w tym tygodniu przeniósł się z ŁKS właśnie do Stomilu. Kontrakt podpisał na 2 lata. Kolejne transfery olsztynian w drodze.

* Olsztynianie są jedynym zespołem w I lidze, który w tym sezonie jeszcze nie strzelił bramki.

Relacja live:
1' Sędzia Dominik Sulikowski rozpoczął spotkanie w Olsztynie. Na trybunach blisko 200-osobowa grupa kibiców Zagłębia. Na nich zawsze można liczyć.

4' Pierwszy atak gospodarzy i od razu szansa golowa. Będący w dobrej sytuacji w polu karnym Wojciech Łuczak w ostatniej chwili został zablokowany przez Mateusza Grudzińskiego.

6' Piękna akcja prawą stroną Pawłowskiego, który w trudnej sytuacji zdołał dośrodkować piłkę. Główka Małeckiego wylądowała jednak w rękach bramkarza Stomilu.

14' Na lewym skrzydle pokazał się ponownie Małecki, którego centrę próbował zamienić na gola Martim Maia. Główka Portugalczyka ponad poprzeczką.

22' Zaskakujące uderzenie Pawłowskiego z odległości 30 metrów. Kudriavcevs broni na raty.

29' Główkował jeden z najniższych zawodników na boisku Małecki, ale piłka ponad poprzeczką.

32' Pierwsza próba strzelecka Filipa Karbowego. Piłka trafia tylko w boczną siatkę.

36' Gorące momenty pod obydwoma bramkami. Najpierw będący w dogodnej sytuacji Gregorio został popchnięty przez obrońcę Stomilu, ale arbiter nie gwizdnął jedenastki. W kontrataku w dobrej sytuacji znalazł się Van Huffel, jednak jego płaski strzał sparował Krystian Stępniowski.

45+1. Koniec I połowy spotkania w Olsztynie. Wynik bezbramkowy, chociaż okazje z obu stron były.

46' Rozpoczęła się II połowa spotkania w Olsztynie. Oba zespoły bez zmian.

46' Akcja indywidualna Pawłowskiego, który kończy ją strzałem. Piłka omija jednak w bezpiecznej odległości bramkę gospodarzy. Za chwilę ponownie w akcji Pawłowski i jego strzał broni Kudriavcevs.

49' Groźnie strzelał sprzed pola karnego Van Huffel. Stępniowski odbił piłkę na róg.

1:0 Jonatan Straus, 64 minuta.

Po rzucie rożnym Stomilu Jonatan Straus z bliska wpakował piłkę do siatki Zagłębia.

74' Zamieszanie pod bramką Stomilu. Strzałem z 16 metrów próbował zaskoczyć bramkarza Michał Kieca, ale jego uderzenie było zbyt słabe...

76' W dogodnej sytuacji Małecki. W ostatniej chwili strzał Małego został zablokowany przez obrońców.

82' Rajd i strzał Japończyka Hinokio,. Piłka bezpiecznie ponad bramką Zagłębia.

90+4. Szarża Olafa Nowaka, który przed polem karnym został zatrzymany przez bramkarza gospodarzy.

90+5. Koniec meczu w Olsztynie. 1:0 wygrywa Stomil, który okazał się nieznacznie lepszy od Zagłębia. Sosnowiczanie zagrali bardzo przeciętne spotkanie, marnując kilka okazji bramkowych. We wtorek kolejny mecz, rywalem Widzew.