#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

19.09.2020

Zagłębie Sosnowiec - ŁKS Łódź 1:2 (0:1). Było tak blisko...

W 4. kolejce Fortuna I Ligi Zagłębie przegrało z ŁKS-em Łódź 1:2 (0:1). Mimo ambitnej gry sosnowiczanie nie zdobyli punktów. Honorową bramkę strzelił Portugalczyk Goncalo Gregorio.

Zagłębie Sosnowiec - ŁKS Łódź 1:2 (0:1)

0:1  Michał Trąbka, 16 minuta.

0:2 Pirulo, 49 minuta (rzut wolny)

1:2 Gregorio, 57 minuta

Zagłębie: Stępniowski - Ryndak, Duriska, Grudziński, Gojny - Szwed (59' Mularczyk), Oliveira (59' Karbowy), Maia, Małecki - Pawłowski (87' Kieca) - Nowak (46' Gregorio). Trener: Krzysztof Dębek.

ŁKS: Malarz - Wolski, Dąbrowski, Sobociński, Klimczak (73' Dankowski) - Pirulo, Srnić (46' Nawotka), Rozwandowicz (82 Tosik), Trąbka, Ratajczyk (46 Gryszkiewicz) - Corral (46 Sekulski). Trener: Wojciech Stawowy.

Sędziuje: Wojciech Myć z Lublina.
Żółte kartki: Oliveira, Karbowy - Sekulski, Trąbka
Widzów: 2048.

Przedmeczowe ciekawostki:

* Zagłębie ŁKS Łódź to pojedynek dwóch dobrych znajomych, którzy w meczu ligowym spotkają się po raz 75. Czeka nas jubileuszowy mecz, oby zakończony happy endem!

* Po raz ostatni obie drużyny o ligowe punkty zagrały dosyć dawno, bo w marcu 2008 roku. W ramach rozgrywek Orange Ekstraklasy 3:1 na Stadionie Ludowym wygrali wówczas łodzianie.

* Tradycja tych pojedynków jest bardzo bogata. Najczęściej, bo 64 razy, były to mecze na szczeblu ekstraklasy. Z kolei w Pucharze Polski Zagłębie zmierzyło się z ŁKS rok temu. Na Stadionie Ludowym 3:0 wygrali łodzianie, a po tym spotkaniu posadę stracił Radosław Mroczkowski.

* ŁKS Łódź jest najczęstszym przeciwnikiem sosnowiczan ligowym po Ruchu Chorzów i Górniku Zabrze.

Bramki: 86:106

* W obu klubach grali m.in. Reinhold Kosider, Krzysztof Całus, Edward Maleńki, Andrzej Milczarski, Daniel Treściński, Artur Błażejewski, Marcin Komorowski, Dariusz Kłus.

* Na Stadionie Ludowym pojawi się 200-osobowa grupa kibiców ŁKS, którzy w tygodniu nie mogli dopingować swojej drużyny w derbach Łodzi. To pierwsza oficjalna wizyta fanów gości na Ludowym w czasach pandemii.

Relacja live
1' Sędzia Wojciech Myć z Lublina rozpoczął spotkanie Zagłębia z ŁKS-em. Sosnowiczanie w takim samym składzie jak w ostatnim spotkaniu ligowym z Odrą Opole. ŁKS z jedną zmianą w porównaniu z występem w derbach Łodzi. Srnić w pomocy zastąpił Domingueza.

10' Groźny atak ŁKS-u w polu karnym Zagłębia, ale w ostatniej chwili pikę łodzianom wybija Duriska.

12' Po szybkim rajdzie Pawłowskiego, w dogodnej sytuacji znalazł się Olaf Nowak. Napastnik Zagłębia nie mógł jednak oddać strzału głową, gdyż był na spalonym.

0:1 Michał Trąbka, 16 minuta.

Po akcji lewą stroną Adriana Klimczaka i jego dośrodkowaniu, jeden z obrońców Zagłębia źle wybił piłkę, która trafiła do Michała Trąbki. Jego uderzenie z 16 metrów zaskoczyło Krystiana Stępniowskiego.

27' Piękna akcja Zagłębia w trójkącie: Pawłowski - Nowak - Maia. W jej finale Portugalczyk za lekko uderzył piłkę i Arkadiusz Malarz sparował ją na róg.

33' Z rzutu wolnego uderzył Mateusz Grudziński, ale piłka ominęła bramkę łodzian.

34' Pięknym uderzeniem w trudnej sytuacji popisał się Małecki. Piłka w nieznacznej odległości poszybowała obok słupka.

41; Dawid Gojny zmarnował doskonałą okazję. Po rogu Pawłowskiego Gojny uderzył głową minimalnie ponad poprzeczką.

45' Koniec I połowy spotkania w Sosnowcu. Po golu Michała Trąbki 1:0 prowadzą łodzianie

46' Drugą połowę sosnowiczanie rozpoczęli z jedną zmianą. Olafa Nowaka zastąpił Goncalo Gregorio..

0:2 Pirulo, 49 minuta (rzut wolny).

Pięknie wykonany rzut wolny przez Hiszpana, który z odległości 25 metrów trafił w lewy róg bramki Zagłębia.

1:2 Goncalo Gregorio, 57 minuta. Po błędzie obrony łódzkiej, Portugalczyk z bliska przelobował Arkadiusza Malarza. To 1 gol stracony przez łodzian w tym sezonie.

73' Łukasz Sekulski, mając przed sobą tylko Stępniowskiego, z bliska fatalnie pudłuje. Jego podcinka ominęła słupek.

90' Z rzutu wolnego z odległości ponad 25 metrów strzelał Filip Karbowy. Piłka trafiła w mur...

90+1. Po podaniu Małeckiego z bliska strzelał Mularczyk. Piłka ponad poprzeczką.

90+6. Koniec meczu. Mimo ambitnej postawy i kilku okazji golowych Zagłębiu nie udało się wyrównać.