#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

11.09.2020

Odra Opole - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0). Zabrakło skuteczności

W 3. kolejce Fortuna I Ligi piłkarze Zagłębia przegrali wyjazdowe spotkanie z Odrą Opole 0:1. Jedynego gola dla opolan zdobył Dawid Kort. Sosnowiczanie nie wykorzystali wielu sytuacji strzeleckich...

Odra Opole - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0)

1:0 Dawid Kort, 58 minuta

Odra: Rosa - Tabiś, Kamiński, Żemło, Matuszewski - Mikinić (62' K. Nowak), Trojak, Kort (69' Niziołek), Bonecki, Janus (82' Gancarczyk) - Piech (82' Czapliński). Trener: Dietmar Brehmer.
Zagłębie: Stępniowski -  Ryndak, Duriska, M. Grudziński, Gojny  - Szwed (66' Mularczyk), Maia (66' Karbowy), Oliveira, Małecki (80' Turzyniecki) - Pawłowski (79; Seedorf) -  0. Nowak (58' Gregorio). Trener: Krzysztof Dębek.

Sędziuje: Damian Sylwestrzak (Wrocław).
Żółte kartki: M. Grudziński - Trojak, Bonecki, Żemło
Widzów: 1800.

Przedmeczowe ciekawostki:

* Kontakty piłkarskie na inii: Sosnowiec - Opole są mocno ożywione, poza oficjalnymi meczami ligowymi, mamy częste potyczki sparingowe. Przed rundą wiosenną Fortuna I Ligi oba zespoły zagrały towarzysko na bocznym boisku Zagłębia i aż 5:1 wygrali opolanie. Przypomnijmy, że wówczas sosnowiczanie grali dwa spotkania (drugie z Ruchem Chorzów) i z Odrą wystąpił drugi garnitur.

* Kolejny sparing miał miejsce przed obecnym sezonem, sosnowiczanie wygrali na Ludowym 2:0, a gole zdobyli: Jakub Sangowski i Filip Karbowy. Ten drugi nam się rozstrzelał, w zwycięskim  spotkaniu z Tychami zdobył dwie bezcenne bramki. Teraz dżoker Karbowy ostrzy sobie zęby na opolan.

* W poprzednim sezonie Zagłębie z trudem zremisowało w Opolu 1:1, a przed porażką uchronił nas Matko Perdjić, który pewnie obronił rzut karny egzekwowany dość nonszalancko przez Szymona Skrzypczaka.

* W drugiej rundzie minionego sezonu, już po przerwie związanej z koronawirusem, opolanie wygrali na Ludowym 3:1, tym właśnie meczem zapewniając sobie praktycznie utrzymanie. Dwa gole zdobył Arkadiusz Piech, najlepszy niewątpliwie piłkarz spotkania.

* Zagłębie przegrało inauguracyjne starcie w Niecieczy z Bruk-Betem Termaliką 0:1, ale już w kolejnym meczu, z GKS Tychy, powetowało sobie tę stratę wygrywając 3:0. Dwa trafienia były dziełem wspomnianego Karbowego, jedno Goncalo Gregorio, który wykorzystał rzut karny.

Relacja live:

1'  Sędzia Damian Sylwestrzak rozpoczął spotkanie Odry z Zagłębiem. W składzie Odry po kontuzji gra Arkadiusz Piech na szpicy, z kolei Zagłębie bez zmian w porównaniu z meczem z GKS Tychy.

4' Po szybkiej akcji Zagłębia Olaf Nowak znalazł się w dogodnej sytuacji, ale jego uderzenie z kąta poszybowało ponad poprzeczką.

8' Odważna próba Mateusza Szweda, który z dalszej odległości uderzył mocno, jednak niecelnie. Po chwili Mateusz znowu w solowej akcji i znowu strzał, tym razem z lewej nogi. Bramkarz Odry jednak pewnie złapał piłkę.

11' Pierwsza groźna akcja Odry. Po wymianie piłek między Mikiniciem i Piechem mieliśmy rzut rożny, który opolanie zmarnowali beztrosko.

18' Dwukrotnie w polu karnym Odry strzelał Szwed. Za pierwszym razem bramkarz Kacper Rosa sparował strzał skrzydłowego Zagłębia, natomiast poprawka Mateusza była już niecelna. Powinno być 1:0 dla Zagłębia. Na razie najgroźniejszy Mateusz Szwed!

21' Kolejny egzamin bramkarski zdaje Rosa. Tym razem sparował on mocne uderzenie Patryka Małeckiego. Pachnie golem dla sosnowiczan. W statystyce strzałów mamy tylko uderzenia graczy Zagłębia.

24' Pierwszy strzał Odry, ale niecelny. Nadal przewaga Zagłębia, które jest znacznie częściej w posiadaniu piłki.

31' Po rzucie rożnym w dobrej sytuacji był Piech, którego główka była minimalnie niecelna.

36' Nie do uwierzenia... Po rajdzie i precyzyjnej centrze Dawida Gojnego, Szymon Pawłowski był 5 metrów przed bramką i strzelił obok słupka!

44' Kapitalna akcja Zagłębia. Pawłowski znalazł na skrzydle Małeckiego, który dośrodkował do Nowaka. Centymetrów zabrakło Olafowi, by sięgnął piłkę.

45+1. Koniec I połowy spotkania w Opolu. Duża przewaga Zagłębia, sporo sytuacji i... fatalna skuteczność.

46' Arbiter rozpoczął drugą połowę meczu Odry z Zagłębiem. W obu zespołach nie było zmian.

47' Seria rzutów rożnych Zagłębia, ale nie ma zagrożenia dla bramki gospodarzy.

1:0 Dawid Kort, 58 minuta. Po zagraniu Mikinicia pomocnik Odry mocnym strzałem w długi róg zaskoczył Stępniowskiego.

68' Mocny strzał Mularczyka paruje bramkarz Odry. Spieszący z dobitką Gregorio był na spalonym.

72' Próba strzelecka Filipa Karbowego z rzutu wolnego. Mocna bita piłka poleciała obok słupka.

76' Prawdziwą petardę odpalił Rafał Niziołek, ale Krystian Stępniowski sparował futbolówkę przed siebie.

90' Trwa oblężenie bramki Odry, ale sosnowiczanie nie dochodzą do czystych sytuacji golowych.

90+3. Rzuty rożny dla Zagłębia, w którym uczestniczył nasz bramkarz Krystian Stępniowski. Był nawet bliski oddania strzału głową...

90+6. Koniec meczu w Opolu. Odra wygrywa 1:0 po trafieniu Dawida Korta w 58 minucie. Tylu sytuacji zmarnowanych przez Zagłębie już dawno nie było.