#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

28.08.2020

Bruk-Bet Termalica - Zagłębie 1:0 (0:0). Porażka na inaugurację

Na inaugurację rozgrywek Fortuna I Ligi piłkarze Zagłębia przegrali w Niecieczy z Bruk-Bet Termaliką 0:1 (0:0). Zwycięską bramkę dla Słoni zdobył Roman Gergel.

Bruk-Bet Termalica -  Zagłębie 1:0 (0:0)

1:0 Roman Gergel, 51 minuta

Zagłębie: Stępniowski - Ryndak, Duriska, M. Grudziński, Gojny -  Małecki, Joao Oliveira, Maia (70' Karbowy), Seedorf (59' Szwed) - Pawłowski (70' Gregorio) - O. Nowak. Trener: Krzysztof Dębek.

Bruk-Bet: Loska - Grzybek, Putiwcew, de Amo, Grabowski - Gergel (80' Wasielewski), Wlazło, Żyra (63' Bezpalec), Misak (63' Radwański), Stefanik (80'Zeman) - Orzechowski (64' Śpiewak).. Trener: Mariusz Lewandowski

Sędziuje: Jacek Małyszek (Lublin)
Żółte kartki: Putiwcew, Wlazło - Ryndak, T. Grudziński
Widzów: 2500.

Przedmeczowe ciekawostki:

* W sosnowieckiej drużynie nie zagra Patryk Mularczyk, który musi pauzować w efekcie samoistnej czerwonej kartki, jaką otrzymał na koniec poprzedniego sezonu.  Czerwień Mular ujrzał w Suwałkach w zwycięskim (2:0) meczu z Wigrami.

*  Z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza zagraliśmy do tej pory tylko dwa spotkania ligowe. W najbliższą sobotę oba zespoły spotkają się w Niecieczy (początek meczu godz. 20:00) po raz trzeci.

* Szymon Pawłowski występował w Bruk-Becie Termalice Nieciecza na zasadzie wypożyczenia z Lecha Poznań. Miało to miejsce w sezonie 2017/2018, w którym klub z Niecieczy opuścił Ekstraklasę po trzech sezonach w niej spędzonych. Rok później Pawłowski dołączył do Zagłębia i jako kapitan poprowadzi sosnowiczan.

* W poprzednim sezonie w kadrze Zagłębia znajdowało się trzech piłkarzy, którzy wcześniej grali w Niecieczy. To Szymon Pawłowski, Bartłomiej Babiarz i Rafał Grzelak. Ich znajomość rywala nie pomogła jednak w pierwszym spotkaniu, gdyż niecieczanie wygrali 2:0.

* Swój epizod w Bruk-Bet Termalice miał także Dariusz Dudek. Były trener Zagłębia 3 lata temu był współpracownikiem Mariusza Rumaka, wówczas pierwszego szkoleniowca niecieczan. Wtedy to Dudek otrzymał propozycję pracy w charakterze I trenera Zagłębia i skwapliwie z niej skorzystał. A skończyło się to wszystko awansem sosnowiczan do Ekstraklasy.

* W ostatnim meczu przedłużonej rundy jesiennej sezonu 2019/20 Zagłębie pokonało na Stadionie Ludowym Bruk-Bet Termalikę 1:0. Jedynego gola zdobył wówczas Fabian Piasecki, którego idealnym podaniem obsłużył Patry Małecki. - To były najważniejsze 3 punkty w tym sezonie - mówili po meczu piłkarze Zagłębia, którzy mogli odetchnąć z ulgą po wcześniejszych niezbyt udanych spotkaniach.

Relacja live:
1' Sędzia Jacek Małyszek z Lublina rozpoczął spotkanie Bruk_Bet Termaliki z Zagłębiem. Na pięknym stadionie w Niecieczy mamy blisko 300-osobową grupę kibiców. Na nich zawsze można liczyć!

2' Pierwszy strzał był dziełem gospodarzy. Uderzenie Patrika Misaka nie zaskoczyło jednak Stępniowskiego.

5' Ponownie szybka akcja niecieczan, po której miejscowi zyskali tylko rzut rożny.

7' Kontratak Zagłębia przerwany przez Putiwcewa, który zarobił żółtą kartkę za faul na Olafie Nowaku.

17' Ogromne zamieszanie na polu karnym Zagłębia po rzucie rożnym. W finale Jonathan de Amo uderzył z kąta, jednak Stępniowski sparował piłkę.

20' Po szybkiej akcji gospodarzy, Gergel dośrodkował do Grabowskiego, którego w ostatniej chwili lekko przyblokował Ryndak i miejscowi musieli się zadowolić rzutem rożnym.

30' Znowu gorąco pod bramką Zagłębia. Z lewej strony piłkę dostał Michał Orzechowski, który uderzył mocno lewą nogą trafiając w poprzeczkę!

31' Riposta sosnowiczan i Olaf Nowak uderza niecelnie.

39' Zółtą kartką ukarany asystent trenera Tomasz Grudziński za krytykę pracy sędziego.

45' Po błędach obrońców gospodarzy w dogodnej sytuacji znalazł się Martim Maia. Jego strzał był jednak zbyt słaby, by zaskoczyć Tomasza Loskę.

45' Arbiter kończy I połowę spotkania w \Niecieczy, która kończy się bez goli.

46' Rozpoczęła się druga połowa spotkania. Oba zespoły bez zmian.

48' Po dośrodkowaniu z lewej strony Dawida Gojnego piłkę głową uderzył Mateusz Grudziński, jednak poszybowała ona ponad poprzeczką.

1:0 Roman Gergel, 51 minuta. Słowak znalazł się tuż przed Stępniowskim i technicznym strzałem z bliska pokonał naszego bramkarza.

55' Powinno być już 2:0. Po głupim błędzie Seedorfa w sytuacji sam na sam był Grabowski. Jego uderzenie z bliska pewnie złapał Stępniowski.

62' Idealne dośrodkowanie Mateusza Szweda i Tomasz Loska dosłownie zdjął piłkę z głowy Małeckiemu.

75' Znakomita okazja Olafa Nowaka. Po centrze z prawej strony Szweda, Olaf technicznym uderzeniem z bliska nie zdołał pokonać Loski. Bramkarz gospodarzy pewnie złapał piłkę.

76' Ponownie w dobrej sytuacji Olaf Nowak, ale jego strzał był minimalne niecelny. Za chwilę mocno z dystansu uderzył Filip Karbowy, ale i tym razem Loska sparował piłkę.

82' Szarża prawą stroną Mateusza Szweda, który postanowił strzałem zakończyć swoją akcję. Piłka jednak wysoko ponad bramką.

84' Karbowy w swoim stylu uderzył z dalszej odległości (30 metrów), jednak piłka wysoko poleciała nad poprzeczką.

86' Ponownie Karbowy w pierwszoplanowej roli. Tym razem strzelał z wolnego z dużej odległości i Loska nie potrafił utrzymać piłki w rękach. Dobitki jednak nie było.

87' Portugalczyk Gregorio trafia z bliska w słupek, ale sędzia odgwizdał spalonego.

90' Sędzia doliczył 6 minut do regulaminowego czasu.

90+8. Koniec meczu w Niecieczy. Mimo dobrej postawy w drugiej połowie Zagłębie przegrywa 0:1. Zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył Słowak Roman Gergel.