#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

21.08.2020

Zagłębie - Resovia 0:2 (0:0). Przegrana z beniaminkiem

W ostatnim meczu sparingowym przed inauguracją Fortuna I Ligi Zagłębie przegrało z Resovią Rzeszów 0:2 (0:0). Oba gole dla beniaminka zdobył Kacper Szymkiewicz.

Zagłębie Sosnowiec - Resovia Rzeszów 0:2 (0:0)

0:1 Kacper Szymkiewicz, 69 minuta

0:2  Kacper Szymkiewicz, 90 minuta

Zagłębie: Stępniowski - Ryndak (61' Turzyniecki), Duriska (46' Radkowski), Grudziński, Gojny (61' Polczak) - Małecki (61' Szwed), Maia (46' Karbowy), Korzeniecki, Seedorf (61" Kieca) - Pawłowski (61' Mularczyk) - Nowak (61' Sangowski). Trener: Krzysztof Dębek.

Resovia: Zapytowski - Geniec, Kubowicz, Zalepa, Adamski - Czernysz, Kuczałek, Wasiluk, Hebel, Demianiuk - Brychlik. Trener: Szymon Grabowski.

Sędziuje: Daniel Kruczyński (Żywiec).
Żółte kartki: Geniec.
Widzów: 250.

Przedmeczowe ciekawostki:

* Resovia Rzeszów to beniaminek Fortuna I Ligi, który w sezonie zasadniczym II ligi zajął 5. miejsce. W trakcie rozgrywek rzeszowianie imponowali żelazną obroną tracąc tylko 32 bramki.

* Defensywa Resovii nie popisała się natomiast w 1/32 Pucharu Polski, kiedy to rzeszowianie w roli gospodarza ulegli Piasowi Gliwice aż 0:4.

* W grach barażowych o awans do Fortuna I Ligi Resovia dwukrotnie triumfowała w rzutach karnych. Najpierw w półfinale pokonała Bytovię na jej boisku (7:6 w karnych, po dogrywce 1:1), by w finale na swoim boisku zwyciężyć w karnych, także 7:6. Po dogrywce mieliśmy wynik bezbramkowy.

* W najnowszej historii kontaktów obu klubów należy wspomnieć o 6 meczach na poziomie II ligi (obecnie I liga), które oba kluby rozegrały w latach 1986-89. 4 spotkania wygrali sosnowiczanie, jedno Resovia, a w jednym wypadku był remis.

* Pierwszego, można rzec historycznego gola, zdobył Czesław Wyrobek, który wykorzystał rzut karny w zwycięskim meczu z Resovią (1:0) w dniu 9 sierpnia 1986 roku. Dodajmy, że w ostatnim sezonie oficjalnych kontaktów obu klubów (1988/89) Zagłębie uzyskało awans do ekstraklasy.

* W kadrze Zagłębia nie ma już 20-letniego Jakuba Siniora, który został wypożyczony na jeden sezon do II-ligowej Skry Częstochowa. Wspólnie z nim pod Jasną Górę udał się obrońca Mateusz Bieniek, który wiosną 2020 roku był wypożyczony do III-ligowego Piasta Żmigród.

Relacja live:
1' Sędzia Daniel Kruczyński z Żywca rozpoczął sparingowy mecz Zagłębia z Resovią, beniaminkiem Fortuna I Ligi.

Goście grają w treningowych, czarnych strojach, bez numerów. Czyżby mają coś do ukrycia?

5' Po dośrodkowaniu Olafa Nowaka Martim Maia nie sięgnął piłki głową w dogodnej sytuacji. Portugalczykowi zabrakło kilku centymetrów...

9' Po rucie wolnym Resovii piłka trafiła w mur graczy Zagłębia i jedynym zyskiem gości był róg.

14' Niezwykle silny strzał Quentina Seedorfa sprzed pola karnego poszybował tuż nad poprzeczką, po interwencji bramkarza Resovii. Na trybunach oklaski dla Holendra.

16' Po dynamicznym rajdzie Dawida Ryndaka nikt nie zamknął jego płaskiej centry. Ostatecznie próbował to uczynić Dawid Gojny, jednak posłał futbolówkę ponad bramką.

18' Akcja i rajd lewą stroną Cezarego Demianiuka, którego mocny strzał broni Krystian Stępniowski.

25' Goście zdobywają bramkę po rzucie rożnym, ale sędzia anulował trafienie z powodu spalonego.

25' Przerwa na uzupełnienie płynów. Na Ludowym niesamowita duchota, w cieniu temperatura przekracza 30 stopni.

39' W dogodnej sytuacji znalazł się Olaf Nowak, który jednak padł na murawie po ataku rywala. Sędzia nie widział podstaw do karnego, wskazując na rzut rożny. A po nim niebezpiecznym uderzeniem popisał Seedorf, po którym mieliśmy kolejny róg.

45' Arbiter zakończył I połowę, która - mimo upału - przebiegała w szybkim tempie. Obie drużyny miały kilka niezłych okazji, ale skończyło się na 0:0.

46' Rozpoczęła się druga połowa meczu. W Zagłębiu dwie zmiany - Lukasa Duriskę zastąpił Kacper Radkowski, a Martim Maia ustąpił miejsca Filipowi Karbowemu.

62' Kolejne zmiany w Zagłębiu. Na boisku mamy Jakuba Sangowskiego, Michała Kiecę, Piotra Polczaka, Mateusza Szweda, Patryka Mularczyka, Łukasza Turzynieckiego.

0:1 Kacper Szymkiewicz, 69 minuta.

73' W polu karnym Resovii refleksem popisał się Patryk Mularczyk, którego ostry strzał trafił jednak w boczną siatkę.

76' Zza pola karnego uderzał Filip Karbowy, ale był to zbyt słaby strzał, by zaskoczyć bramkarza gości.

78' Mamy teraz przerwę na uzupełnienie płynów.

83' Karbowy mocno uderzył z rzutu wolnego z odległości około 25 metrów, ale bramkarz gości sparował piłkę.

85' Po rzucie rożnym przytomną główką popisał się Mateusz Grudziński. Bramkarz Resovii ponownie skutecznie paruje piłkę.

90' Kacper Szymkiewicz, 90 minuta.

90' Arbiter kończy sparing, który 2:0 (0:0) wygrywa Resovia.