#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

24.07.2020

Wigry Suwałki - Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:0). Wygrana na koniec sezonu

Na koniec sezonu piłkarze Zagłębia wygrali 2:0 z Wigrami Suwałki, zajmując ostatecznie 11. miejsce w tabeli Fortuna I Ligi. Bramki z rzutów karnych zdobyli: Filip Karbowy i Fabian Piasecki.

Wigry Suwałki - Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:0)

0:1 Filip Karbowy, 65 minuta (rzut karny)

0:2 Fabian Piasecki, 90+4 minuta (rzut karny)

Wigry: Balawejder - Gierach, Aftyka (90' Świątek), Ozga, Łapiński (66' Żebrakowski) - Bartczak, Karankiewicz, Sauczek (78' Matuszewski), Gojko, Czułowski - Wełniak. Trener: Donatas Vencevicius.

Zagłębie: Stępniowski - Ryndak, Polczak, Łopata, Grzelak - Szwed (46' Piasecki), Radkowski, Karbowy (74' Babiarz), Mularczyk, Małecki - Pawłowsk (84' Nawotka)i. Trener: Krzysztof Dębek.

Sędziuje: Sylwester Rasmus z Torunia.
Żółte kartki: Karankiewicz.

Czerwona kartka: Mularczyk (88 - faul na Aftyce)

Widzów: 150.

Przedmeczowe ciekawostki:

* Nowym trenerem Wigier został urodzony w Świętochłowicach 30-letni Dawid Szulczek, który ostatnio asystował Arturowi Skowronkowi w krakowskiej Wiśle. W ostatnim meczu sezonu 2019/20 przeciwko Zagłębiu Sosnowiec drużynę poprowadzi Litwin Donatas Vencevicius.

* To będzie 8. spotkanie ligowe pomiędzy Zagłębiem i Wigrami Suwałki. Historia tych potyczek nie jest specjalnie bogata, w sumie oba zespoły spotkały się z sobą 7 razy.

* Można powiedzieć, że z ekipą z Suwałk idziemy prawie "łeb w łeb", Zagłębie ma 4 zwycięstwa na koncie, Wigry 3. Co ciekawe, nie odnotowano ani jednego remisu. Ale nie czas na tworzenie nowej historii, nierozstrzygnięty wynik w Suwałkach w ogóle nie wchodzi w rachubę. Tylko zwycięstwo daje pewne utrzymanie, bez oglądania się na wyniki rywali.

* Ostatni mecz Zagłębia z Wigrami rozegrany został 9 listopada 2019 roku na Stadionie Ludowym. 2:0 wygrało wówczas Zagłębie po golach Patryka Małeckiego i Płamena Kraczunowa. Bułgarski stoper nie dotrwał zresztą do końca sezonu w Sosnowcu. Jego kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron.

* A jak wygląda lista strzelców w meczach Zagłębia z Wigrami?

Zagłębie (11): Michał Fidziukiewicz 2, Martin Pribula 2, Sebastian Dudek 1, Krzysztof Markowski 1, Vamara Sanogo 1, Dawid Ryndak 1, Tomasz Nowak 1, Patryk Małecki 1, Płamen Kraczunow 1.
Wigry (5): Kamil Adamek 1, Bartłomiej Kalinkowski 1, Tomasz Jarzębowski 1, Kamil Kościelny 1, Mateusz Radecki 1.

* Miejmy nadzieję, że po meczu w Suwałkach znajdą się na niej kolejne nazwiska piłkarzy Zagłębia Sosnowiec.

Relacja live:
1' Sędzia Sylwester Rasmus rozpoczął spotkanie w Suwałkach. Tylko zwyciestwo daje spokojne utrzymanie Zagłębiu, bez oglądania się na innych.

3' Pierwszy rzut rożny dla Zagłębia i od razu spore zamieszanie na polu karnym Wigier. Ale bez efektu golowego.

5' Groźny strzał Denisa Gojko spoza pola karnego, ale na nasze szczęście, ciut niecelny!

12' Sceny grozy pod bramką Stępniowskiego. Najpierw Sauczek trafia z kąta w słupek, a poprawkę Bartczaka broni Stępniowski. Uff, mieliśmy sporo szczęścia...

29' Dynamiczny rajd Małeckiego, który z ostrego kąta próbował zaskoczyć Balawejdera. Bramkarz Wigier z trudem sparował piłkę na róg.

32' Po pięknej akcji Wigier, strzał z bliska Sauczka paruje Stępniowski.

40' Mocnym strzałem z odległości około 20 metrów popisał się Łapiński. Stępniowski instynktownie odbił piłkę.

45+1. Rzut karny dla Zagłębia marnuje Szymon Pawłowski. Strzał kapitana Zagłębia z 11 metrów trafia w poprzeczkę. Pawłowski pospieszył z dobitką, ale jego strzał obronił Balawejder. Po tej sytuacji sędzia zakończył I połowę.

46' Rozpoczęła się druga połowa spotkania. W Zagłębiu jedna zmiana - w miejsce Szweda Fabian Piasecki.

49' Szybka akcja Zagłębia w finale której będący w dobrej sytuacji Mularczyk próbował zaskoczyć Balawejdera. Bramkarz gospodarzy obronił strzał Mulara.

0:1 Filip Karbowy, 65 minuta (rzut karny). Po faulu Karankiewicza na Piaseckim, jedenastkę pewnie wykorzystał Karbowy.

70' Uderzenie z dalszej odległości Czułowskiego pewnie broni bramkarz Wigier.

76' Po rzucie rożnym Wigier spore zamieszanie na przedpolu bramki Stępniowskiego. Ostatecznie bramkarz  Zagłębia pewnie złapał piłkę.

83' Mocny strzał Gieracha z lewej strony boiska minimalnie omija poprzeczkę.

88' Bezpośrednia czerwona kartka dla Patryka Mularczyka, który w środku pola sfaulował Aftykę, Zdaniem Mulara i jego kolegów, kara była zbyt surowa...

0:2 Fabian Piasecki, 90+4 (rzut karny). Po faulu Gieracha na Piaseckim mieliśmy trzeci rzut karny dla Zagłębia. "Piasek" pewnie trafił do siatki mocnym strzałem, pieczętując wygraną swojej drużyny.

90+5. Koniec meczu w Suwałkach. Wygrywamy 2:0 po golach z rzutów karnych Karbowego i Piaseckiego.