#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

16.07.2020

Zagłębie - Stal 0:3 (0:1). Mielczanie w ekstraklasie!

Zagłębie Sosnowiec uległo Stali Mielec 0:3 (0:1), dla której bramki zdobyli: Michał Źyro dwie i Mateusz Mak. Gratulujemy Stali awansu do ekstraklasy!

Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec 0:3 (0:1)

0:1 Mateusz Mak, 22 minuta

0:2 Michał Żyro, 46 minuta

0:3 Michał Żyro, 51 minuta

Zagłębie:  Stępniowski - Ryndak (62' Seedorf), Polczak, Łopata, Beneta - Małecki (62' Szwed), Hołota (72' Babiarz), Radkowski, Pawłowski - Mularczyk - Piasecki. Trener: Krzysztof Dębek.
Stal: Wrąbel - Stasik (86' Kramarz), Bielak, Mateusz Żyro, Getinger - Mak (83' Bartosz), Urbańczyk, Domański, Nowak, Dadok (62' Tomasiewicz) - Michał Żyro. Trener: Dariusz Marzec.

Sędziuje: Jacek Małyszek z Lublina
Żółte kartki: Beneta - Dadok, Domański.
Widzów: 502.

Przedmeczowe ciekawostki:

* To będzie spotkanie ligowe nr 48. We wcześniejszych meczach 18 razy wygrało Zagłębie, 15 razy był remis, a Stal zwyciężała 14-krotnie. Jeśli chodzi o bilans bramkowy to jest on na korzyść Zagłębia (49:38).
* W potyczkach Zagłębia i Stali, na poziomie obecnej ekstraklasy, gole dla obu drużyn strzelali niezwykle utytułowani piłkarze. I tak najwięcej trafień dla sosnowiczan odnotował Włodzimierz Mazur (3), natomiast dla Stali aż 9-krotnie strzelał król strzelców niemieckiego Mundialu w 1974 roku Grzegorz Lato. Te nazwiska robią wrażenie...
* Jedyne w historii dwa spotkania na trzecim poziomie rozgrywek, czyli w obecnej II lidze przyniosły w sezonie 2014/15 dość zaskakujące rozstrzygnięcia. W I kolejce Zagłębie w Sosnowcu pokonało Stal 4:0, ustalając wynik już do przerwy, a w zasadzie w ciągu początkowych 22 minut! W rewanżu - w Mielcu przebieg gry był bliźniaczo podobny. Do przerwy ponownie było 4:0 dla Zagłębia (tym razem ustalone w ciągu 43 minut), a zakończyło się na 4:1.
* W obu tych meczach po 2 gole dla Zagłębia uzyskał Jakub Arak, który wiosną 2018 zawitał na Stadion Ludowy w barwach... Stali Mielec i nawet strzelił bramkę. Piłkarzem obu klubów był także Krzysztof Tochel.
* Arbitrem spotkania jest Jacek Małyszek z Lublina, który w tym sezonie jeszcze nie gwizdał naszej drużynie.

Relacja live:
1' Sędzia Jacek Małyszek z Lublina rozpoczął spotkanie Zagłębia ze Stalą Mielec. Przed pierwszym gwizdkiem mieliśmy minutę ciszy poświęconą zmarłemu nagle Grzegorzowi Stachowi, byłemu piłkarzowi Zagłębia, wiernemu kibicowi.

2' Zagłębie rozpoczęło od mocnego uderzenia, po rajdzie Ryndaka i dośrodkowaniu, z bliska strzelał Hołota. Jego strzał w idealnej sytuacji ominął bramkę.

13' Z rzutu wolnego strzelał Małecki, ale piłka odbiła się od muru. Dobitka Pawłowskiego była nieskuteczna.

14' W sytuacji sam na sam znalazł się Piasecki, jednak zamiast do siatki posłał piłkę ponad poprzeczką.

0:1 Mateusz Mak, 22 minuta. Po strzale Michała Żyro piłka odbiła się od poprzeczki, ale z dobitką pospieszył Mateusz Mak, który głową skierował piłkę do siatki.

29' Na uderzenie z odległości ponad 30 metrów zdecydował się Radkowski. Strzał był jednak zbyt lekki i Wrąbel pewnie złapał piłkę.

37' Piasecki minął dwóch obrońców i w pełnym biegu oddał mocny strzał. Piłka ominęła jednak prawy słupek bramki gości.

40' Rzut wolny sprzed pola karnego wykonał Michał Żyro. Piłka uderzona technicznie otarła się o zewnętrzną część górnej siatki i opuściła boisko. Ufff!

43' Cud, że piłka nie wpadła do siatki Zagłębia, Będący przed bramką Mak mógł zrobić z piłką co chciał, ale uderzył za późno i Beneta zablokował piłkę...

45' Koniec I połowy spotkania, w której dominowała Stal. Mielczanie kontrolowali grę, mieli więcej okazji golowych.

46' Rozpoczęła się druga połowa meczu Zagłębia ze Stalą i od raz drugi gol dla Stali.

0:2 Michał Żyro, 46 minuta. Piękne uderzenie głową Michała Żyro i goście wychodzą na dwubramkowe prowadzenie

0:3 Michał Żyro, 51 minuta. Środkowy napastnik Stali zakończył kanonadę strzelecką swojej drużyny mocnym strzałem do siatki..

59' Mularczyk i Piasecki mieli dogodne sytuacje, ale ich uderzenia głową parował Wrąbel.

72' Po centrze Piaseckiego Mularczyk nie dosięgnął głową piłki.

85' Mularczyk próbował uderzyć sprzed pola karnego, jednak po rykoszecie piłka wyszła na róg.

90+2. Koniec meczu w Sosnowcu. Stal zasłużenie wygrywa 3:0 i fetuje na Stadionie Ludowym awans do ekstraklasy.