#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

16.07.2020

Zagłębie - Stal. Ligowe starcie nr 48

W piątek o godzinie 17:40 rozpocznie się spotkanie Zagłębia ze Stalą. Zapraszamy kibiców na Stadion Ludowy, gdzie emocji nie powinno zabraknąć. Mielczanie chcieliby fetować awans do ekstraklasy właśnie w Sosnowcu, ale nasi piłkarze mają swoje cele sportowe i zamierzają pokrzyżować szyki rywalowi.

To będzie ligowe starcie tych drużyn nr 48. Za nami bogata historia spotkań Zagłębia i Stali, o czym można się przekonać po lekturze poniższych ciekawostek.

Strzelcy bramek w ekstraklasie:

Zagłębie (27): Mazur 3, Zawadzki 2, Czerwiec 2, Myga 1, Uznański 1, Gzel 1, Gałeczka 1, Jarosik 1, Ambroży 1, Seweryn 1, Szaryński 1, Dworczyk 1, Klamra 1, Mikołajów 1, Koczuba 1, Rudy 1, Wojciechowski 1, Kordysz 1, Mizia 1, T. Kulawik 1, Stachurski 1, Wencek 1 oraz 1 samob. - Łukasik.
Stal (28): Lato 9, Kasprzyk 2, Gąsior 2, Oratowski 2, Szarmach 2, Janikowski 2, Ciołek 2, W. Karaś 1, Domarski 1, Chamielec 1, Lizończyk 1, Jędraszczyk 1, Fedoruk 1 oraz 1 samob. - Z. Wieczorek.

Strzelcy bramek w I i II lidze:

Zagłębie (22): Arak 4, Myga 3, T. Nowak 3, Śmiłowski 1, Ciszek 1, Churas 1, Hamerlik 1, Kordysz 1, Mizgała 1, Matusiak 1, Tylec 1, Pribula 1, Mularczyk 1 oraz 2 samob. - Getinger i Grodzicki.
Stal (10): Śliwowski 2, Filipczak 1, Cholewiak 1, Żubrowski 1, Buczek 1, Kolew 1, Banaszewski 1, Arak 1, Soljić 1.

Ciekawostki:

* Jedyne w historii 2 spotkania na trzecim poziomie rozgrywek, czyli w obecnej II lidze przyniosły w sezonie 2014/15 dość zaskakujące rozstrzygnięcia. W I kolejce Zagłębie w Sosnowcu pokonało Stal 4:0, ustalając wynik już do przerwy, a w zasadzie w ciągu początkowych 22 minut! W rewanżu - w Mielcu przebieg gry był bliźniaczo podobny. Do przerwy ponownie było 4:0 dla Zagłębia (tym razem ustalone w ciągu 43 minut), a zakończyło się na 4:1.
* W obu tych meczach po 2 gole dla Zagłębia uzyskał Jakub Arak, który wiosną 2018 zawitał na Stadion Ludowy w barwach... Stali Mielec i nawet strzelił bramkę. Piłkarzem obu klubów był także Krzysztof Tochel.

Opracował: Jacek Skuta