#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

3.07.2020

Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów 0;2 (0:1). Porażka w 10-tkę

Zagłębie Sosnowiec przegrało z Chrobrym 0:2 (0:1), dla którego bramki zdobyli: Maksymilian Banaszewski i Miłosz Kozak. Sosnowiczanie od 40 minuty w 10-tkę, po czerwonej kartce dla Piotra Polczaka

Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów 0:2 (0:1)

0:1 Maksymilian Banaszewski, 11 minuta

0:2 Miłosz Kozak, 54 minuta

Zagłębie:  Stępniowski - Ryndak, Polczak, Grzelak (57' Babiarz), Beneta - Szwed, Hołota, Karbowy, Pawłowski, Mularczyk (68' Nawotka) - Piasecki. Trener: Krzysztof Dębek.
Chrobry: Szromnik - Ilków-Gołąb, Praznovsky, Juraszek, Stolc - Kozak (76' Mandrysz), Drewniak, Kubica, Banaszewski, Ziemann (61' Piotrowski) - Lebedyński (85' Kowalczyk). Trener: Ivan Djurdjević.

Sędziuje: Tomasz Wajda z Żywca

Żółte kartki: Mularczyk, Beneta - Ilków-Gołąb, Kubica, Juraszek

Czerwona kartka: Piotr Polczak (40' - za faul na Lebedyńskim).

Widzów|: 427.

Przedmeczowe ciekawostki:

* To będzie 16. spotkanie ligowe tych drużyn. Rywalizacja Zagłębia z Chrobrym zawiera także potyczkę pucharową w 1979 roku, o której kibice sosnowiczan chcieliby zapomnieć jak najszybciej. Pierwszy kontakt tych klubów zakończył się w 1979 roku sensacyjną wygraną Chrobrego w Pucharze Polski.
* W lidze głogowianie także byli niewygodnym rywalem dla Zagłębia, o czym świadczy chociażby zeszłoroczna porażka wyjazdowa aż 0:3. Nasz zespół kończył mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Jakuba Siniora.
* Rozjemcą spotkania na Stadionie Ludowym będzie Tomasz Wajda z Żywca. Po raz ostatni sędziował on sosnowiczanom blisko 3 lata temu. Spotkanie wyjazdowe z Olimpią zakończyło się wówczas wygraną Zagłębia 1:0.
* Z powodu kontuzji nie zagra Patryk Małecki, który cały czas odbywa zajęcia rehabilitacyjne po kontuzji stawu skokowego. Także młody bramkarz Kacper Chorążka leczy uraz nogi.
* Pauza kartkowa nie dotyczy tym razem sosnowiczan. A po absencji kartkowej do dyspozycji trenera jest Litwin Markas Beneta.

Relacja live:
 1' Sędzia Tomasz Wajda rozpoczął spotkanie na Stadionie Ludowym. W Zagłębiu po pauzie kartkowej ponownie w składzie Markas Beneta, który zajął miejsce na lewej obronie.

9' Chrobry się rozkręca, z odległości 20 metrów strzelał Krzysztof Kubica, jednak Krystian Stępniowski sparował piłkę na rzut rożny, A po nim kolejna skuteczna interwencja naszego bramkarza.

0:1 Maksymilian Banaszewski, 11 minuta. Po akcji gości lewą stroną i zamieszaniu pod bramką Zagłębia, Banaszewski technicznym strzałem z bliska trafił do siatki.

20' Groźnie główkuje Mikolaj Lebedyński, ale piłka szybuje ponad poprzeczką.

21' Pierwsza zdecydowana akcja Zagłębia na połowie rywali. Strzał Szymona Pawłowskiego jednak niecelny (płka ponad poprzeczką).

23' Miłosz Kozak uderzył niebezpiecznie "po koźle" i Stępniowski miał problemy z obroną tego strzału.

28' Zagłębie blisko wyrównania. Po akcji i centrze Mateusza Szweda, Patryk Mularczyk próbował zamknąć akcję, strzelając z ostrego kąta. Mular pomylił się o centymetry.

37' Po krótkim rajdzie na strzał z 25 metrów zdecydował się Mateusz Szwed. Znowu zabrakło precyzji...

40' Czerwona kartka dla Piotra Polczaka za faul na Lebedyńskim, który wychodził na czystą pozycję.

45+2. Koniec I połowy spotkania. Przegrywamy z Chrobrym 0:1, po golu Maksymiliana Banaszewskiego. Od 40 minuty gramy w 10-tkę, gdyż czerwony kartonik ujrzał Piotra Polczak (faul na wychodzącym na czystą pozycję Lebedyńskim).

46' Rozpoczęła się druga połowa meczu. Grające w 10-tkę Zagłębie bez zmian.

53' Seria rzutów rożnych dla Zagłębia, ale poza groźnym strzałem niewiele się działo.

0:2 Miłosz Kozak, 54 minuta. Po zagraniu Kubicy w  swoim stylu złamał on akcję na lewą nogą i mocnym strzałem w długi róg zaskoczył Stępniowskiego.

71' Na rajd i strzał z lewej strony zdecydował się Mateusz Szwed. Piłka ominęła jednak słupek bramki Chrobrego.

74' Fabian Piasecki nie wykorzystał rzutu karnego️ Jego uderzenie w lewy róg bramki Chrobrego złapał Michał Szromnik.

80' Po centrze Nawotki główkował Piasecki. Lider listy strzelców Fortuna I Ligi chciał się zrehabilitować za zmarnowany rzut karny, ale jego uderzenie było niecelne.

90+3. Koniec meczu w Sosnowcu. Przegrywamy z Chrobrym Głogów 0:2 (0:1), po bramkach Maksymiliana Banaszewskiego i Miłosza Kozaka. W drugiej części Fabian Piasecki zmarnował