#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

26.06.2020

Zagłębie - Odra Opole 1:3 (0:1). Bolesna porażka

Zagłębie Sosnowiec po słabej grze przegrało 1:3 (0:1) z Odrą Opole. Dwa gole dla opolan strzelił Arkadiusz Piech, jednego dołożył Miłosz Trojak. Honorowe trafienie dla sosnowiczan było dziełem Markasa Benety.

Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole 1:3 (0:1)

0:1 Arkadiusz Piech, 6 minuta

0:2 Miłosz Trojak, 63 minuta

1:2 Markas Beneta, 65 minuta

1:3 Arkadiusz Piech, 71 minuta

Zagłębie: Chorążka - Radkowski (60' Hołota), Polczak, Grzelak, Beneta (82' Rubio) - Nawotka, Babiarz, Karbowy (60' Mularczyk), Pawłowski, Szwed - Piasecki. Trener: Krzysztof Dębek.

Odra: Kuchta - Tabiś, Kamiński, Żemło, Janasik - Mikinić (84' Czernysz), Trojak, Czyżyck (90' Niziołek)i, Bonecki, Janus - Piech (78' Skrzypczak). Trener: Dietmar Brehmer.

Sędziuje: Piotr Urban z Warszawy.

Żółte kartki: Babiarz, Grzelak, Beneta - Trojak, Tabiś, Żermło, Janasik, Kuchta

Widzów|: 588.

Przedmeczowe ciekawostki:

* Z powodu żółtych kartek na boisku nie pojawi się Dawid Ryndak, który musi pauzować jedno spotkanie.

*. Kolejna strata wiąże się z osobą kontuzjowanego Patryka Małeckiego, który doznał urazu stopy w meczu z Radomiakiem. Przy okazji zarobił 4. żółty kartonik i pauzował w Jastrzębiu.

* Spory boiskowe rozstrzygać będzie Piotr Urban z Warszawy. W I rundzie Fortuna 1 Liga ten sam arbiter gwizdał mecz w Opolu, który zakończył się remisem 1:1.

* Mecze ligowe tych klubów mają bogatą historię, do tej pory odnotowano 61 spotkań. 30 padło łupem sosnowiczan, 9 zakończyło się remisem, a 22 wygrali opolanie. Pamiętamy jednak, że statystyki potrafią zaciemnić rzeczywistość️!

* Oba zespoły walczą o różne cele, Zagłębie Sosnowiec celuje w kolejne zwycięstwo, które może przybliżyć drużynę do strefy barażowej. Odra Opole walczy o utrzymanie.

*  Mecz rozpocznie się z 10-minutowym opóźnieniem w związku z przedłużonym spotkaniem w Jastrzębiu (ulewa nad tamtejszym stadionem).. Ta sytuacja spowodowała przedłużenie się transmisji TV w Polsacie (oba spotkanie są transmitowane prze tę stację).

Relacja live:

1' Sędzia Piotr Urban rozpoczął spotkanie, które ma  kilkunastominutowe opóźnienie w związku z ulewą w Jastrzębiu, która spowodowała przedłużenie spotkania GKS-u z Chojniczanką.

1' Już w pierwszej akcji Zagłębie mogło objąć prowadzenie, ale strzał z kąta Fabiana Piaseckiego sparował na róg Mateusz Kuchta. Później z woleja strzelał Filip Karbowy, jednak piłka poszybowała ponad poprzeczką.

0:1 Arkadiusz Piech, 6 minuta. Napastnik Odry został nabity piłką przez pechowo interweniującego Piotra Polczaka, który jeszcze nieumyślnie spowodował kontuzję Kacpra Chorążki. Jak pech to pech!

21' W kontrataku Piasecki, który po krótkim rajdzie mocno dośrodkował wzdłuż bramki Odry, ale nikt nie zamknął akcji.

32' Szymon Pawłowski uderzył z rzutu wolnego z odległości 20 metrów. Piłka ominęła poprzeczkę w bliskiej odległości.

45+2. Arbiter kończy I połowę, w której Zagłębie stworzyło sobie niewiele okazji golowych. Z kolei Odra czyhała na błędy sosnowiczan i po jednym z nich Arkadiusz Piech zdobył gola.

46' Rozpoczęła się druga połowa. Zagłębie bez zmian w składzie.

60' Dwie zmiany w Zagłębiu. Wejście Tomasza Hołoty i Patryka Mularczyka ma ożywić ofensywę, zwiększyć siłę uderzeniową.

0:2 Miłosz Trojak, 63 minuta. Po dośrodkowaniu Krzysztofa Janusa Żęmło zgrał piłkę głową do Trojaka, który mocnym strzałem trafił w róg.

1:2 Markas Beneta, 65 minuta.  Dokładne zagranie Pawłowskiego i Beneta głową trafia do siatki. To debiutancki gol Litwina.

1:3 Arkadiusz Piech, 71 minuta. Napastnik Odry bez problemu uderzył pod poprzeczkę, nic sobie nie robiąc z obrońców Zagłębia.

90+3. Koniec meczu w Sosnowcu. Przegrywamy 1:3 (0:1) po słabej grze, która nacechowana była prostymi błędami. Honorowe trafienie było dziełem Markasa Benety.