#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

20.06.2020

GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 1:3 (0:2). Zwycięstwo kontrolowane

Sosnowiczanie po dobrym meczu pokonali GKS Jastrzębie 3:1 (2:0) po golach Filipa Karbowego (rzut wolny), Szymona Pawłowskiego i Fabiana Piaseckiego. Brawo Zagłębie!

GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 1:3 (0:2)

0:1 Filip Karbowy, 3 minuta (rzut wolny)

0:2 Szymon Pawłowski, 44 minuta

1:2 Kamil Adamek, 47 minuta

1:3 Fabian Piasecki, 49 minuta

GKS: Pawełek - Kulawiak, Szymura, Bojdys, Gojny - Tront, Galuska, Mróz, Jaroszek (69' Jadach), Ali (46 Słodowy) -  Adamek (62' Szczepan). Trener: Jarosław Skrobacz

Zagłębie: Chorążka - Ryndak, Polczak, Grzelak, Beneta - Nawotka, Babiarz, Karbowy (62 Hołota), Szwed (76' Seedorf) -  Pawłowski -  Piasecki (78' Rubio). Trener: Krzysztof Dębek.

Sędziował: Daniel Kruczyński z Żywca.

Żółte kartki: Ryndak, Szwed, Piasecki, Babiarz - Szymura, Tront, Kulawiak, Bojdys, Adamek

Czerwona kartka: Damian Tront (41' - druga żółta kartka)

Widzów|: 800.

Przedmeczowe ciekawostki:

* Sobotnie spotkanie GKS Jastrzębie z Zagłębiem Sosnowiec będzie 6. potyczką ligową tych drużyn. Po serii meczów przy pustych trybunach, na stadionie MOSiR w Jastrzębiu pojawią się kibice gospodarzy.
* Zagłębie po restarcie rozgrywek Fortuna I Ligi gra w kratkę. Po remisie w Tychach mieliśmy wygraną ze Stomilem i porażkę w Bełchatowie. W poprzedniej kolejce znowu remis, ale po walce w drugiej połowie. 2:2 z Radomiakiem to wynik, który wstydu drużynie trenera Krzysztofa Dębka nie przynosi.
* Sobotni mecz w Jastrzębiu powinien dać odpowiedź na pytanie, czy sosnowiczanie jeszcze włączą się do walki o grę w barażach o ekstraklasę, czy też bardziej powinni oglądać się za plecy, by nie zaplątać się w strefę spadkową.
* W składzie sosnowiczan zabraknie Patryka Małeckiego, który został ukarany 4. żółtą kartką w meczu z Radomiakiem i musi pauzować.

* Na środku ataku, ponownie melduje się Fabian Piasecki, który w spotkaniu z Radomiakiem ponad wszelką wątpliwość udowodnił, że należy mu się ta pozycja.

* A w rezerwie mamy: Matko Perdijicia, Kacpra Łopatę, Patryka Mularczyka, Kacpra Radkowskiego, Rubio, Jakuba Siniora, Quentina Seedorfa, Tomasza Hołotę i Wojciecha Słomkę.

Relacja live:
1' Sędzia Daniel Kruczyński z Żywca rozpoczął spotkanie w Jastrzębiu.

0:1 Filip Karbowy, 3 minuta (rzut wolny).
Piłka uderzona z rzutu wolnego z odległości blisko 30 metrów prześlizgnęła się po rękach bramkarza Mariusza Pawełka i wpadła do siatki.

7' Szybki rajd Kamila Adamka zakończony mocnym strzałem w prawy róg bramki. Kacper Chorążka pewnie sparował piłkę na róg.

14' Po rzucie rożnym Pawłowskiego piłka trafia na głowę zamykającego akcję Polczaka, ale jego strzał broni Pawełek.

21' Składna akcja jastrzębian przed polem karnym Zagłębia zakończona fatalnym strzałem ponad bramką Tronta.

25' Ładnym strzałem głową popisał się Marek Mróz, ale Chorążka bez problemów złapał piłkę.

37; Niebezpiecznie z boku pola karnego strzelał Mróz, ale piłka o centymetry ominęła lewy słupek bramki Zagłębia.

39' Piasecki i Bojdys starli się bez piłki, wzajemne popychanie skończyło się żółtymi kartkami dla obu panów.

41' Jastrzębianie będą grali w 10-tkę. Drugi żółty kartonik (za faul) otrzymał Damian Tront, który musiał opuścić boisko.

0:2 Szymon Pawłowski, 44 minuta.
"Szymek" dostał podanie od Tomasza Nawotki i sprytnym strzałem w długi róg zakończył kontratak Zagłębia.

45+1. Koniec I połowy spotkania w Jastrzębiu. Prowadzimy 2:0 po golach Filipa Karbowego i Szymona Pawłowskiego.

46' Arbiter rozpoczął drugą część spotkania. Zagłębie bez zmian, natomiast jastrzębianie muszą grać w 10-tkę po żółtej kartce dla Tronta.

1:2 Kamil Adamek, 47 minuta (dobija strzał Galuski).

1:3 Fabian Piasecki, 49 minuta. Napastnik Zagłębia zdobywa 15. bramkę w sezonie, po znakomitym podaniu Szymona Pawłowskiego.

64' Strzał z dystansu Pawłowskiego minimalnie niecelny.

73' Kompletnie nieudany strzał Petra Galuski. Piłka ominęła bramkę Zagłębia o dobre kilkanaście metrów.

82' W dogodnej sytuacji zalazł się Quentin Seedorf, jednak Bojdys nie pozwolił Holendrowi na oddanie strzału.

90' Tomasz Nawotka za lekko uderzył w dogodnej sytuacji i Pawełek pewni złapał piłkę.

90+1. Po szybkim kontrataku w sytuacji sam na sam był Rubio, ale uderzył mało precyzyjnie i bramkarz nogą sparował piłkę.

90+3. Koniec meczu w Jastrzębiu.
Po dobrym spotkaniu wygrywamy 3:1 (2:0) po golach Filipa Karbowego, Szymona Pawłowskiego i Fabiana Piaseckiego.