#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

16.06.2020

Zagłębie - Radomiak 2:2 (0:2). Remis po horrorze!

Po dramatycznym spotkaniu, szczególnie w II połowie, Zagłębie zremisowało z Radomiakiem 2:2 (0:2). Oba gole dla sosnowiczan strzelił Fabian Piasecki, nowy lider strzelców Fortuna I Ligi. Radomiak nadal bez ligowego zwycięstwa w Sosnowcu.

Zagłębie Sosnowiec - Radomiak 2:2 (0:2)

0:1 Meik Karwot, 3 minuta

0:2 Rafał Makowski, 34 minuta

1:2 Fabian Piasecki, 67 minuta (głową)

2:2 Fabian Piasecki, 88 minuta

Zagłębie: Chorażka - Ryndak, Polczak, Grzelak, Beneta - Nawotka (77' Szwed), Babiarz, Hołota (46' Piasecki), Karbowy, Małecki - Rubio (63' Pawłowski). Trener: Krzysztof Dębek.
Radomiak: Miszta - Jakubik, Świdzikowski, Cichocki, Abramowicz - Michalski (69' Lewandowski), Kaput, Karwot, Makowski, Mikita (46' Banasiak) - Górski (68' Fundambu). Trener: Dariusz Banasik

Sędziuje: Marek Opaliński (Legnica)
Żółte kartki: Beneta, Małecki, Grzelak - Mikita, Karwot, Świdzikowski.
Widzów: Mecz bez udziału publiczności.

Spore zmiany w składzie Zagłębia. W porównaniu do składu z meczu z Bełchatowem mamy pięć zmian w wyjściowej jedenastce. Po kartkach wraca do gry Piotr Polczak, który przejął opaskę kapitana. Na ławce znalazł się po raz kolejny Szymon Pawłowski, który jest po lekkiej kontuzji nogi.

Relacja live:

1' Sędzia Marek Opaliński z Legnicy rozpoczął spotkanie w Sosnowcu.

0:1 Meik Karwot, 3 minuta. Po rzucie rożnym bitym na krótki słupek, Karwot przerzucił sprytnie piłkę nad Chorążką i mamy szybkie prowadzenie gości.

9' Sprzed pola karnego mocno uderzył Mateusz Michalski, ale piłka wylądowała w rękach naszego bramkarza.

12' Akcja lewą stroną Radomiaka. Po dokładnej centrze Maciej Górski strzela głową, jednak Chorążka jest czujny i pewnie chwyta piłkę.

24' Żółtą kartkę ogląda Markas Beneta, który przy bocznej linii fauluje Mateusza Michalskiego.

0:2 Rafał Makowski, 34 minuta. Po akcji lewą stroną Radomiaka, którą zapoczątkował Meik Karwot, dośrodkowana piłka trafiła do Makowskiego, który płaskim strzałem trafił do siatki.

37' Rzut wolny z odległości około 25 metrów wykonywał Filip Karbowy. Płaski strzał niw zaskoczył Cezarego Miszty, który popisał się pewną interwencją w bramce gości.

41' Rozpaczliwy strzał Rubio z dystansu. Piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką.

45' Sędzia kończy I połowę spotkania, która wyglądała bardzo źle, jeśli chodzi o sosnowiczan.

46' Rozpoczęła się druga połowa. W składzie Zagłębia jedna zmiana, w miejsce Tomasza Hołoty mamy Fabiana Piaseckiego. Tak wiec gramy na dwóch napastników.

54' Rzut wolny z odległości 25 metrów wykonuje Karbowy. Kompletnie nieudane uderzenie, czyli Panu Bogu w okno!

58' Patryk Małecki ogląda żółtą kartkę za symulowanie faulu przed polem karnym gości.

59' Na Stadionem Ludowym mamy potężną ulewę...

1:2 Fabian Piasecki, 67 minuta (głową), po centrze Tomasza Nawotki.

81' Po rzucie rożnym Małeckiego główkę Grzelaka broni bramkarz gości.

85' Rajd i groźny strzał Makowskiego pewnie broni Chorążka

2:2 Fabian Piasecki, 88 minuta (po dośrodkowaniu Mateusza Szweda.

90+3. Sędzia kończy to dramatyczne spotkanie, którego końcówka przerodziła się w horror. Wynik 2:2, a oba gole dla Zagłębia zdobył Fabian Piasecki.