#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

4.06.2020

GKS Tychy - Zagłębie 1:1 (0:1). Sekundy od zwycięstwa!

Na zakończenie 23. kolejki Fortuna I Ligi Zagłębie zremisowało w Tychach 1:1, tracąc gola w ostatnich sekundach spotkania. Jak pech to pech...

GKS Tychy Zagłębie Sosnowiec 1:1  (0:1)

0:1 Fabian Piasecki, 33 minuta (rzut karny)

1:1 Łukasz Moneta, 90+3 minuta (głową)

GKS Tychy: Jałocha - Mańka, Sołowiej, Biernat, Kallaste (63' Moneta) - K. Piątek (46' Szumilas), Kriśto, Steblecki, Grzeszczyk, Biegański (71' Kasprzyk) - Piątkowski. Trener: Ryszard Komornicki.

Zagłębie: Stępniowski - Ryndak, Polczak, Radkowski, Beneta - Szwed (65' Rubio), Babiarz, Karbowy (60' Hołota), Pawłowski (69' Mularczyk), Małecki - Piasecki. Trener: Krzysztof Dębek.

Sędziował: Sebastian Jarzębak z Bytomia.
Żółte kartki: Mańka, Biernat - Karbowy, Ryndak
Widzów: Mecz bez udziału publiczności.

Relacja live:

1' Sędzia Sebastian Jarzębak rozpoczął spotkanie w Tychach. Kapitanem sosnowiczan - tradycyjnie - Szymon Pawłowski.

9' Pierwsze minuty bez większych emocji, obie drużyny grają bardzo uważnie w obronie i szukają okazji do kontrataków.

10' Groźnym uderzeniem z odległości 25 metrów popisał się Filip Karbowy, jednak interwencja Jałochy bez zarzutu. Piłka została sparowana na róg przez bramkarza tyskiego.

13' Po rzucie wolnym Patryka Małeckiego główkował Piotr Polczak. Piłka poszybowała jednak ponad poprzeczką.

16' Coraz groźniej atakuje Zagłębie. Z lewej strony niebezpiecznie z wolnego dośrodkował Małecki, ale bramkarz gospodarzy sparował piłkę na róg.

19' Żółty kartonik obejrzał Filip Karbowy, który ratował się faulem po wcześniejszej stracie piłki.

28' Szczęścia próbował Sebastian Steblecki. Były gracz Cracovii wdarł się w pole karne Zagłębia i mocnym strzałem (ponad poprzeczką) postraszył Stępniowskiego.

32' Rzut karny dla Zagłębia.

0:1 Fabian Piasecki, 33 minuta (rzut karny). To 11 gol Piaseckiego w rozgrywkach.

44' Rzut wolny z 22 metrów wykonuje Grzeszczyk. Skończyło się na strachu. Piłka poszybowała ponad bramką Zagłębia.

45+1 Koniec I połowy bardzo udanej dla sosnowiczan. Na jej zakończenie Ryndak zarobił żółtko za złapanie rywala za koszulkę.

46' Rozpoczęła się druga połowa spotkania w Tychach. Gospodarze rozpoczęli ją z jedną zmianą, Kacpra Piątka zastąpił Wojciech Szumilas.

48' Patryk Małecki mógł lepiej zakończyć kontratak Zagłębia, jednak jego dośrodkowanie było anemiczne i Jałocha złapał łatwo piłkę.

56' Po rzucie rożnym gospodarzy Łukasz Sołowiej uderzył głową i piłka odbiła się od poprzeczki.

65' Trener Krzysztof Dębek decyduje się na ofensywną zmianę, na boisku w miejsce Mateusza Szweda pojawił się Hiszpan Rubio.

67' Do remisu mógł doprowadzić Jan Biegański, ale jego strzał z pola karnego poszybował wysoko ponad poprzeczką.

75' Składną akcję Zagłębia kończy zbyt lekkim strzałem Patryk Mularczyk.

83' Dynamiczna akcja Mularczyka po wcześniejszym odbiorze piłki przez Babiarza, jednak mocny strzał Mulara był niecelny.

90+3 Moneta, 90+3 (głową).

90+4 Koniec spotkania w Tychach. Ostatecznie remisujemy 1:1, tracąc gola w ostatnich sekundach meczu.