#aktualności #drugi zespół #akademia

27.01.2020

Pierwszy sparing rezerw okraszony zwycięstwem

W sobotni poranek drużyna rezerw Zagłębia Sosnowiec rozegrała mecz kontrolny z Górnikiem Wojkowice. Sosnowiczanie wygrali 4:0.

Pierwsza połowa spotkania przebiegła bardzo spokojnie, bez żadnych większych zagrożeń bramkowych ze strony obu drużyn. Zagłębie kontrolowało spotkanie, jednak nie było w stanie zagrozić bramce rywala.

Druga część spotkania przyniosła aż 4 bramki zdobyte przez podopiecznych trenera Łukasza Gajdy. Zagłębie atakowało, a co najważniejsze robiło to skutecznie. Dublet zanotowali Marcin Pisarek oraz Alex Krawiec. Przed naszymi zawodnikami dalsze przygotowania oraz kolejne sparingi, które miejmy nadzieję będą cenna lekcją przed rozpoczęciem rundy wiosennej w rozgrywkach klasy okręgowej.

Przypomnijmy, że po zakończeniu rundy jesiennej MKS Górnik Wojkowice zajmuje 2. miejsce w tabeli. Zagłębie natomiast plasuje się na 9. pozycji.

-Zagraliśmy dzisiaj dobry mecz, biorąc pod uwagę, że był to nasz pierwszy sparing oraz ciężko przepracowany tydzień. Jestem zadowolony z rezultatu - komentuje Łukasz Gajda

Zagłębie Sosnowiec - MKS Górnik Wojkowice 4:0 (0:0)

Bramki: Pisarek x2, Krawiec x2.
Zagłębie (I połowa): Czyż - Smoleń, Hałatek, Knap, Łoziński, Grad, Wiszniowski, Kulig, Ryndak, Nowak, Kaczmarek.
Zagłębie (II połowa): Czyż - Smoleń (67 Ryndak), Knap, Hałatek, Łoziński (67 Kaczmarek), Grad (67 Wiszniowski), Polak, zawodnik testowany, Pisarek, Nowak (67 Kulig), Krawiec.