HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #oldboje

 22.12.2019

Karol - wszystkiego najlepszego!

64-urodziny obchodzi dzisiaj Karol Kordysz. Byłemu piłkarzowi Zagłębia Sosnowiec, który zapisał piękną kartę w naszym klubie życzymy wszystkiego najlepszego, 100 lat w dobrym zdrowiu!

Karol Kordysz jest wychowankiem Górnika Siemianowice Śląskie, który w 1979 roku został przetransferowany do Sosnowca. - W tym mieście zawsze bardzo dobrze się czułem, byłem przede wszystkim szanowany przez kibiców, za co jestem im bardzo wdzięczny często przypomina o swoich dobrych relacjach z klubem i regionem ten niewysoki, ale niezwykle ambitny piłkarz. 

W zagłębiowskiej drużynie Kordysz grał 13 lat (1979-92) zaliczając 217 meczów i strzelając 8 bramek na boiskach I ligi (obecnie ekstraklasa). Doliczając do tego spotkania w II lidze, Pucharze Polski, a także jeden występ w barażu o I ligę, to w koszulce Zagłębia zagrał łącznie 318 razy i strzelił 23 gole.

Na zakończenie kariery występował w Czarnych Sosnowiec i Sandecji Nowy Sącz. Nie należy także zapominać o jego późniejszych występach w oldbojach Zagłębia i Orłach Górskiego. Po rozbracie z ligową piłką Kordysz pamięta o swoich następcach i bardzo często odwiedza Stadion Ludowy w roli kibica.

Karo l- 100 lat, a także dużo zdrowia i zadowolenia z oglądania w akcji swoich następców!