HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #oldboje

 19.12.2019

Pogrzeb Tomasza Wiejachy odbędzie się w sobotę

W sobotę 21 grudnia o godz. 11:00 na cmentarzu w Sosnowcu przy ulicy Mireckiego odbędzie się pogrzeb Tomasza Wiejachy. Msza święta będzie celebrowana w tamtejszym kościele.

W ostatniej drodze zmarłemu towarzyszyć będzie najbliższa rodzina, przyjaciele, znajomi, przedstawiciele związków i klubów sportowych, w tym Zagłębia Sosnowiec i Stowarzyszenia Oldbojów i Sympatyków Zagłębia.

Tomasz zmarł w wieku 43 lat po ciężkiej chorobie. Był przede wszystkim cenionym piłkarzem rozgrywek futsalowych grając m.in. w Ireksie Sosnowiec i Rekordzie Bielsko-Biała. Z bielszczanami zdobywał zresztą tytuły mistrza Polski. 

Ponadto występował w drużynie oldbojów sosnowieckiego klubu, udzielając się czynnie w Stowarzyszeniu Oldbojów i Sympatyków Zagłębia.

W ostatnim czasie walczył dzielnie z chorobą nowotworową. Po operacji guza mózgu nadzieję na powrót do zdrowia dawała Tomkowi klinika w Monachium, gdzie miał ON przejść specjalistyczne leczenie. Zorganizowana w środowisku zagłębiowskiej piłki spontaniczna zbiórka pieniędzy na wyjazd do Monachium zakończyła się sukcesem, ale nieubłagana choroba przekreśliła wszystkie plany.

Tomek - na zawsze pozostaniesz w naszych sercach! 

Foto: Andrzej Wydrychiewicz