HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #oldboje

 17.12.2019

Nie żyje Tomasz Wiejacha!

W poniedziałkowy wieczór w wieku 43 lat zmarł Tomasz Wiejacha. JEGO śmierć to ogromną strata dla środowiska zagłębiowskiej piłki, jak również futsalu. Zarząd Zagłębia, sztab trenerski, piłkarze i pracownicy Klubu składają rodzinie zmarłego i przyjaciołom wyrazy głębokiego współczucia.

Tomasz Wiejacha był 3-krotnym mistrzem Polski oldbojów w barwach Zagłębia Sosnowiec w piłce nożnej 6-osobowej na sztucznej trawie. Wspomniane tytuły zdobywał w 2014, 2015 i 2016 roku. Ponadto w 2016 roku wywalczył z Zagłębiem brązowy medal w Halowych Mistrzostwach Polski Oldbojów rozgrywanych w Zawierciu. 

Tomasz był przede wszystkim cenionym piłkarzem rozgrywek futsalowych grając m.in. w Ireksie Sosnowiec i Rekordzie Bielsko-Biała. Z bielszczanami zdobywał zresztą tytuły mistrza Polski. 

Ponadto występował w drużynie oldbojów sosnowieckiego klubu, udzielając się czynnie w Stowarzyszeniu Oldbojów i Sympatyków Zagłębia.

W ostatnim czasie walczył dzielnie z chorobą nowotworową. Po operacji guza mózgu nadzieję na powrót do zdrowia dawała Tomkowi klinika w Monachium, gdzie miał ON przejść specjalistyczne leczenie. Zorganizowana w środowisku zagłębiowskiej piłki spontaniczna zbiórka pieniędzy na wyjazd do Monachium zakończyła się sukcesem, ale nieubłagana choroba przekreśliła wszystkie plany.

Tomek - na zawsze pozostaniesz w naszych sercach!

Zarząd Klubu, sztab trenerski, piłkarze i pracownicy Klubu składają rodzinie zmarłego i przyjaciołom wyrazy głębokiego współczucia.