#aktualności #kibice #akademia

6.11.2019

Podsumowanie zmagań Zagłębiaków

Podopieczni Akademii im. Włodzimierza Mazura mają za sobą kolejne mecze w rundzie jesiennej. W każdym spotkaniu nie brakowało dużej dawki emocji oraz sportowego ducha walki.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR "INTERHALL"

- Dobry mecz toczony w szybkim tempie. Mimo stworzonych kilku dobrych sytuacji do strzelenia bramki nie udało się przechylić szali zwycięstwa na naszą korzyść. Teraz przed nami mecz z Ruchem Chorzów, do którego musimy się dobrze przygotować - komentuje trener Łukasz Nadolny.

Skra Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec 0:0

Skład: Koterwa, Łukomski, Knap, Pasieka, Płochocki, Paczos, Chatys (65. Brzozowski), Gurawski, Pisarek (55. Barć), Norberciak, Popczyk.

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY "INTERHALL"

- Przed rozpoczęciem rozgrywek mówiłem zawodnikom, że w I lidze śląskiej nie ma słabych drużyn. To potwierdził mecz z Rybnikiem. Od pierwszej minuty przeciwnicy wyszli bardzo zdeterminowani i waleczni. Po jednym ze starć już w 5 minucie straciliśmy Kuliego ze złamanym obojczykiem, a chwile później straciliśmy bramkę. W przerwie meczu padło dużo gorzkich słów w szatni, co poskutkowało dużo lepszą grą w drugiej połowie. Składniejsze akcje i przede wszystkim mieliśmy pomysł na grę - komentuje trener Michał Pluta.

Zagłębie Sosnowiec - ROW Rybnik 3:1

Bramki: Janus, Korfel, Barć.

Skład: Kędziora, Gocyk (55. Włodarski), Siemański, Miłek, Krypciak, Gajecki, Kulesza (5. Janus), Chechelski (55. Wocial), Barć (75. Dąbrowski), Bucki (65. Korfel), Miska.

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY GRUPA PŁN.

Przegrywamy mecz, wyciągamy wnioski i pracujemy dalej - ocenia trener Rafał Sadowski.

Gwarek Zabrze - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0)

Skład: Wałek, Serwatka, Szlachta, Jaskulski, Płuciennik (65. Kaim), Wołowiec, Bała, Gałka (55. Rydz), Maciasz (70. Piwowarczyk). Fijałkowski (60. Wybański), Kruk (80. Manterys).

II LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ GRUPA PŁN.

- W dwunastej kolejce zwycięstwo odniosła drużyna Zagłębia Sosnowiec pokonując u siebie Skrę Częstochowa 2:1. To był trudny mecz z niezwykle zmotywowanym przeciwnikiem, który za wszelką cenę chciał sprawić niespodziankę - komentuje trener Marcin Paul.

Zagłębie Sosnowiec - Skra Częstochowa 2:1

Bramki: Dziedzic, Wybański.

Skład: Siuta, Sraga, Uchnast, Tarkowski, Celej, Klimczyk, Wybański, Dziedzic,  Sałapatek, Lis, Kulawiak.

Ponadto grali: Baran, Piątek, Łagan, Włochowicz.

III LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ GRUPA 4

Mecz, w którym pokazaliśmy charakter. Dwukrotnie przegrywaliśmy i dwukrotnie doprowadzaliśmy do remisu. Byliśmy zespołem lepiej zorganizowanym, dłużej utrzymującym się przy piłce, kreatywnym. Brawa dla zespołu za walkę do końca - komentuje trener Adam Baran.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 2:2
Bramki: 2x Barczyk (as. 2x Jarczyński).
Skład: Bijałd, Domoslawski, Pawelec, Szczepański, Smok, Wojdas, Jarczyński, Barczyk, Walotek, Wilk, Winnicki, F. Łydek, K. Łydek, Majcherczyk, Opalski.

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ

- Bardzo dobrze rozpoczęliśmy mecz prowadząc grę i strzelając bramkę. Mimo naszej dużej przewagi w posiadaniu piłki, nie wykorzystaliśmy tego. Nie potrafiliśmy zakończyć bramką naszych wielu sytuacji, a przeciwnik skutecznie nas kontrował. Musimy wyciągnąć wnioski z tego spotkania i trenować dalej, realizując nasze założenia - ocenia trener Grzegorz Bąk.

Stadion Śląski - Zagłębie Sosnowiec 3:3

Bramki: 2x Blecharczyk, Machnik.

Skład: Król, Szewczyk, Ściera, Poradowski, Żądło, Surlej, Blecharczyk, Adamek, Zawojski, Machnik, Fiba, Blecharczyk, Musiał, Chałupczak, Jurkiewicz.

- Mecz ułożył nam się idealnie. Strzeliliśmy dwie bramki i do przerwy to my prowadziliśmy. Niestety w drugiej połowie przeciwnik zdobył dwa gole po stałych fragmentach gry i doprowadził do remisu - komentuje trener Grzegorz Bąk.

Rozwój Katowice - Zagłębie Sosnowiec 2:2

Bramki: Surlej, Musiał.

Skład: Kabała, Król, Płonka, Ściera, Poradowski, Surlej, Blecharczyk, Zawojski, Machnik, Fiba, Blecharczyk, Musiał, Chałupczak,Jurkiewicz, Trębacz.

IV LIGA OKRĘGOWA C2 TRAMPKARZ GRUPA 2

- Mecz pod nasze dyktando, byliśmy zespołem lepiej zorganizowanym i wygraliśmy zasłużenie, ale trzeba przyznać, że przeciwnik zasłużył przynajmniej na bramkę honorową. Wygrywamy ligę i czekamy na baraże ze zwycięzcą drugiej grupy - komentuje trener Adrian Zbroja.

Zagłębie Sosnowiec KKS Czarni Sosnowiec 4:0 (2:0)

Bramki: Lech, Moroń, Machnik, Jasiński.

Skład: Placzyński, Szewczyk, Ściera, Kubarek, Orczyk, Mądry, Adamek, Kadłuczek, Dostał, Lech, Jasiński.

Ponadto grali: Kabała, Jurkiewicz, Kurek, Fiba, Moroń, Trębacz, Machnik.

II LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK PROTRAINUP GRUPA PŁN.

- Wynik jak najbardziej sprawiedliwy. Pierwsza połowa dla Górnika, natomiast druga zupełnie pod nasze dyktando, gdzie po raz kolejny zabrakło nam trochę szczęścia pod bramką przeciwnika. Cieszy, że drużyna nie wymięka rywalizując z najlepszymi. Brawo dla całego zespołu! - komentuje trener Mariusz Majewski.

Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec 0:0

Skład: Flak, Domin, Sz.Krawiec, Mironowicz, Blecharczyk, Świątek, Musiał, Stolarski, Gaszewski.

Ponadto grali: Kraszewski, Tobiczyk, Kapera.

IV LIGA OKRĘGOWA D1 MŁODZIK GRUPA 1

Drużyna przy prowadzeniu dwa do zera za wcześnie uwierzyła, że ma mecz pod kontrolą. Strata bramki przez nas zmotywowała przeciwnika, a zespół zaczął popełniać błędy w obronie. Efekt to porażka 3 do 2 - ocenia po meczu trener Wojciech Sączek.

APN Czeladź Zagłębie Sosnowiec 3:2

Skład: Kołek, Gawor, Jamróz, Sieczka, Krawiec Bartosz, Grochowski, Rajski, Szwed, Gajda.

Ponadto grali: Lutoszek, Pryt, Mietelski, Strózik, Grysak, Socha, Stawiński.

III LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK GRUPA 4

- Pomimo że przegraliśmy wysoko ten mecz to pokazaliśmy się z dobrej strony. To my prowadziliśmy grę, mieliśmy przewagę optyczną nad przeciwnikiem, lecz nie przekładało się to na klarowne sytuacje bramkowe. To przeciwnik wykazał większą dojrzałość w grze, gdzie wykorzystał duży błąd naszego zawodnika przy pierwszej bramce, a kolejne strzelił po trzech dobrze wykonanych stałych fragmentach gry - komentuje po spotkaniu trener Piotr Tomsia.

Akademia 2012 Jaworzno - Zagłębie Sosnowiec 4:1 (2:1)

Bramka: Knapik.

Skład: Flak, Knapik, Przebindowski, Opszański, Stolarski, Miśkiewicz, Augustyn, Rogacz, Świerad, Gut, Chatys, Pyryt, Mietelski.

IV LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK GRUPA 1

Za nami trudny mecz pełen emocji, w którym mieliśmy ciężkie momenty szczególnie w pierwszej części spotkania, gdzie zaskoczyła nas postawa gospodarzy. Warto wspomnieć, że odrabialiśmy wynik ze stanu 5-1 dla Zawiercia za co należy się duży szacunek dla moich zawodników. Wiara w końcowe zwycięstwo i dobra gra w drugiej połowie pozwoliły nam na odwrócenie losów spotkania i zwycięstwo. Wielkie brawa! - komentuje spotkania trener Łukasz Walczak.

FA Zawiercie - Zagłębie Sosnowiec 6:7

Bramki: 2x Nogaj, 2x Wydrych, Machowicz, Pasierb, Matyja.

Skład: Kozak, Skręt, Tomaszewski, Machowicz, Pasierb, Matyja, Wydrych, Nogaj, Mierzwiński.

IV LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK GRUPA 2

- Dobry mecz w naszym wykonaniu, gdzie chłopcy zrealizowali wszystkie założenia przedmeczowe i pewnie zwyciężyli - ocenia trener Kamil Krawczyk.

Zagłębie II Sosnowiec - KKS Czarni Sosnowiec 6:2

Bramki: 2x Matysik, 2x Danowski, Tarnowski, Kasprzyk.

Skład: Radomski, Jankowski, Tarnowski, Nowak, Danowski, Jagieło, Matysik oraz Kasprzyk, Miglus, Smorąg.

IV LIGA OKRĘGOWA E2 ORLIK GRUPA 1

- Rozegrane spotkanie o mistrzostwo ligi Orlika E2 grupy 1 z drużyną Sarmacji Będzin zakończyło się pierwszy raz w tym sezonie remisem dla drużyny podopiecznych trenera Miłosza Miśkiewicza. Dla naszego zespołu była to dobra lekcja. Rywal bardzo wymagający, postawił nam wysoko porzeczkę w tym meczu - relacjonuje trener.

Zagłębie Sosnowiec - Sarmacja Będzin 3:3

Bramki: Marynowski, Laskowski, Matysek.
Skład: Ciepliński Dawid, Hoksa Oskar, Krzeszowiec Wojciech, Laskowski Wiktor, Latos Maciej, Matysek Adam, Tomczyk Antonii, Pochopień Nikodem, Igor Marynowski.

IV LIGA OKRĘGOWA E2 ORLIK GRUPA 2

- Mecz bardzo wyrównany, wygrała drużyna która była skuteczniejsza pod względem wykończenia akcji ofensywnych  ocenia trener Dawid Rzepliński

FA Zawiercie - Zagłębie Sosnowiec 7:5

Skład: Gerlich, Sroka, Żbikowski, Maligłówka, Dudziński, Łasiński, Banyś.

Ponadto grali: Krawczyk, Słaboń, Szczepanik, Dutkiewicz, Godlewski.