HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #oldboje

 23.09.2019

Graliśmy dla Tomka Wiejachy

W sobotę, przed ligowym meczem Zagłębia z GKS-em Jastrzębie, odbył się Turniej Charytatywny pod hasłem: Gramy dla Tomka. Zwyciężyli oldboje Rekordu Bielsko-Biała, którzy w finale pokonali 4:1 ekipę Zagłębia Sosnowiec.

W imprezie rozgrywanej na boisku ze sztuczną nawierzchnią wystartowało 8 drużyn, w których nie brakowało znanych postaci z dużych boisk. Między innymi w ekipie sosnowiczan zagrał Ryszard Czerwiec, 4-krotny mistrz Polski, reprezentant kraju, który pierwsze kroki w Ekstraklasie stawiał właśnie w Zagłębiu.

Turniej charytatywny był udaną imprezą, na której pojawił się m.in. prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, a także Tomasz Wiejacha z rodziną. To właśnie dla Tomka zbieraliśmy środki finansowe zarówno w trakcie Turnieju, jak i meczu z GKS-em Jastrzębie. 

Nadzieję na powrót do zdrowia daje Tomkowi klinika w Monachium, gdzie zostanie przeprowadzona specjalistyczna operacja. Konieczne są jedna środki na jej sfinansowanie.

Sobotni turniej charytatywny to był dopiero pierwszy etap pomocy finansowej dla Tomka. Kolejne akcje zorganizowane zostaną w najbliższym czasie.

Tomek to postać doskonale znana z dużych boisk, jak również piłki halowej, w której osiągał największe sukcesy. W ostatnim czasie grał w drużynie oldbojów Zagłębia, m.in. w niedawnych mistrzostwach Polski wywalczył tytuł króla strzelców. Aktualnie przechodzi on rehabilitację po operacji usunięcia guza mózgu i każda pomoc z naszej strony jest bezcenna.

Tomek jesteśmy z Tobą!

Foto: Andrzej Wydrychiewicz