#aktualności #kibice #akademia

5.09.2019

Rezerwy w Pucharze Polski na szóstkę

Pucharowe spotkanie z Górnikiem Wojkowice rozegrane w ramach I rundy rywalizacji o Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Sosnowiec zakończyło się zwycięstwem Zagłębia 6:0.

Drugi zespół Zagłębia Sosnowiec świetnie rozpoczął swój start w Pucharze Polski na szczeblu Podokręgu Sosnowiec, wygrywając 6:0 z MKS Górnik Wojkowice

Rywal naszej rezerwy, na co dzień występuje w IV grupie (Katowice-Sosnowiec) klasy okręgowej i zajmuje 2. miejsce po pięciu kolejkach. W tej samej grupie gra drużyna Zagłębia i zajmuje 13. lokatę w tabeli.

Od początku spotkania to  drużyna Zagłębia była zespołem lepszym i to ona kontrolowała grę. Zagłębiacy ciągle szukali miejsca, aby skutecznie przedostać się w pole karne przeciwnika, już od pierwszego gwizdka stwarzając sobie wiele dogodnych sytuacji bramkowych. Po pierwszej połowie Sosnowiczanie prowadzili już 4:0. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Wiktor Norberciak oraz po jednym trafieniu zanotowali Hubert Sych oraz Marcin Pisarek.

Druga połowa również zdominowana przez zespół z Sosnowca, chociaż zawodnicy drużyny gości stworzyli sobie parę dobrych okazji do zdobycia bramki. Jednak to Zagłębiacy dołożyli jeszcze dwa trafienia w wykonaniu Filipa Nowaka.

Drużyna z Wojkowic wystąpiła jednak składem rezerwowym, a jako ciekawostkę spotkania można uznać fakt, iż w rolę napastnika wcielił się sam burmistrz Miasta Wojkowice, Tomasz Szczerba.

- Pełna kontrola meczu w naszym wykonaniu. Szansę gry dostało kilku zawodników z zespołu Juniora Starszego A1. Cieszy awans do kolejnej rundy rozgrywek, w której znowu szansę dostaną nasi młodzi zawodnicy - podsumował mecz, trener Łukasz Gajda.

Zagłębie II Sosnowiec - MKS Górnik Wojkowice 6:0 (4:0)

Bramki dla Zagłębia II: Wiktor Norberciak 4', 20', Marcin Pisarek 30', Hubert Sych 32', Filip Nowak 50', 65'.

Zagłębie II: Czyż, Prokop, Hałatek (45' Gocyk), Chęciński, Sych (61' Kaczmarek), Pisarek, Grad, Knap (45' Zarzycki), Wiszniowski, Łoziński, Norberciak (45' Nowak).