#aktualności #kibice #akademia

1.09.2019

Zwycięstwo doświadczenia nad młodością

Po dwóch zwycięstwach z rzędu przyszła pora na porażkę. Sosnowiczanie nie dali rady zdobyć trzech punktów ulegając Tęczy Błędów 1:3 (0:2). Na osłodę pozostaje honorowe trafienie Mateusza Popczyka.

Po całkiem dobrej serii dwóch zwycięstw przyszedł czas na nieudane spotkanie w wykonaniu zespołu rezerw Zagłębia Sosnowiec. W ramach piątej kolejki rozgrywek ZINA Klasy Okręgowej podopieczni Łukasza Gajdy ulegli drużynie LKS Tęcza Błędów.

Od początku meczu to właśnie zespół gospodarzy starał się przejmować inicjatywę, zagrażając coraz częściej bramce Kacpra Chorążki. Tęcza Błędów wykorzystała słabe pierwsze 45 minut w wykonaniu zespołu gości i swą wyższość udokumentowali dwoma bramkami z kontry w pierwszej połowie.

Druga połowa w wykonaniu zawodników Zagłębia Sosnowiec wyglądała już znacznie lepiej. Kilka składnych akcji wystarczyło, aby złapać kontakt z rywalem. Nasi zawodnicy stwarzali sobie wiele sytuacji do strzelenia bramki, niestety mało skutecznie. Zabrakło wykończenia by udowodnić swoją wyższość w drugiej połowie spotkania. Zespół trenera Łukasza Gajdy potrafił tylko raz zaskoczyć bramkarza gospodarzy, strzałem w 60 minucie w wykonaniu Mateusza Popczyka. Zawodnicy Tęczy Błędów dołożyli jeszcze strzał do bramki w 85 minucie, który przypieczętował ich zwycięstwo nad zawodnikami z Sosnowca.

- Rozegraliśmy słabe pierwsze 45 minut, Tęcza wykorzystała to i po dwóch kontrach wygrywali 2:0. Druga połowa to już w zupełności nasza dominacja na boisku. Stworzyliśmy sobie wiele sytuacji bramkowych, ale wykorzystaliśmy niestety tylko jedną. Dziękuję moim zawodnikom za determinację w dążeniu w drugiej połowie do zwycięstwa. Było bardzo blisko. Niestety zawiodła tym razem skuteczność - komentuje po meczu trener Łukasz Gajda.

LKS Tęcza Błędów - Zagłębie II Sosnowiec 3:1 (2:0)

Bramka dla Zagłębia II: Mateusz Popczyk 60'.

Zagłębie II: Chorążka, Bieniek, Kłosek, Mociak, Kieca, Chechelski (9' Łoziński), Babiarz (75' Grad), Knap, Barć (55' Wiszniowski), Kaczmarek (62' Pisarek), Popczyk.