HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #oldboje

 23.07.2019

Ryszard Krajewski kończy 91 lat!

Dzisiaj 91. urodziny obchodzi Ryszard Krajewski (na zdjęciu piąty z prawej). To najstarszy żyjący piłkarz Zagłębia (wówczas Stal Sosnowiec), który grał w ekstraklasie (w tamtym czasie I liga), a z pewnością jeden z najstarszych w polskiej piłce.

Przypomnijmy, że ten żyjący świadek historii rozegrał w najwyższej klasie rozgrywkowej 62 mecze (53 w Stali Sosnowiec, 9 w Wawelu Kraków). To on przyczynił się do pierwszego, historycznego awansu Stali do I ligi w 1954 roku, a rok później wywalczył z kolegami wicemistrzostwo Polski. Przez 13 minut sosnowiczanie grający o tytuł z CWKS-em Warszawa (obecnie Legia) byli nawet mistrzami Polski.

- Zagłębie życzy Panu Ryszardowi dużo zdrowia. Należy mu się wielki szacunek! - mówi Leszek Baczyński, prezes honorowy Klubu.

Pan Ryszard, złamany licznymi chorobami, nie wstaje już z łóżka, a kontakt z nim jest mocno ograniczony. - To były jego piękne chwile, ale teraz nie jest już tak pięknie. Starość nadchodzi powoli i nic już nie można zrobić. Mąż już niewiele pamięta i nie ma szans, by pojawił się na Stadionie Ludowym. Współczesną piłkę ogląda czasami w telewizji, ale jest bardzo krytyczny wobec piłkarzy - mówi nam jego żona, pani Romana Krajewska, która z poświęceniem opiekuje się swoim małżonkiem dzień i w nocy. 

Panie Ryszardzie życzymy dużo zdrowia!