#aktualności #kibice #akademia

11.06.2019

Młodzi też potrafią

W spotkaniu z Łazowianką Łazy odmłodzone rezerwy Zagłębia pokazały prawdziwy boiskowy charakter i zdecydowanie wygrały 5:1.

Mecz z Łazowianką Łazy pokazał, że młodzież Akademii Zagłębia bardzo dobrze radzi sobie na boisku ze starszymi, bardziej doświadczonymi zawodnikami.

W pierwszej połowie spotkania nie musieliśmy długo czekać na bramkę otwierającą wynik. Już w 1. minucie Oskar Chechelski pokonał bramkarza gości i dał prowadzenie Zagłębiu. Kolejne minuty to bardzo wyrównana gra. Do remisu w 32. minucie doprowadził Michał Góźdź i z takim wynikiem obydwie drużyny schodziły do szatni.

Druga odsłona meczu należała już zdecydowanie do zespołu Zagłębia. W 60. minucie na gola na 2:1 zdobył Marcin Pisarek (2002). Już dwie minuty później strzelec pierwszej bramki, Oskar Chechelski, podwyższył wynik na 3:1. Zespół Łazowianki otworzył się i starał zmniejszyć przewagę bramkową Zagłębiaków, jednak to nasi zawodnicy jeszcze dwukrotnie pokonywali bramkarza gości. Ponownie Oskar Chechelski i Marcin Pisarek stanęli na wysokości zadania. Bohaterem spotkania okazał się właśnie Oskar Chechelski z rocznika 2003, który odnotował aż trzy trafienia i zaliczył dwie asysty.  Cały zespół spisał się w tym meczu na medal, a w jego skład wchodziło pięciu zawodników z rocznika 2002 i czterech z rocznika 2003.

Zagłębie II Sosnowiec - MKS Łazowianka Łazy 5:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Oskar Chechelski (1.), 1:1 Michał Góźdź (32.), 2:1 Marcin Pisarek (60.), 3:1 Oskar Chechelski (62.), 4:1 Oskar Chechelski (74.), 5:1 Marcin Pisarek (82.)

Zagłębie II: Jewuła (69. Czyż) - Chechelski, Majchrzak (46. Krajewski), Klich (67. Skwara-Sych), Wiszniowski - Hałatek, Koniusz, Łoziński (60. F. Nowak), Mociak - Maksym Niemiec (46. Pisarek), Prokop (67. Kiwior).

Łazowianka: Wilk - Sus, Stanisławek (72. Otręba), Piżuch, Kyrcz - Góźdź, (65. Maciążek), Drożdzik, P. Białek, M. Białek - Wróbel, Nowak