#aktualności #drugi zespół

3.06.2019

Wicelider okazał się za mocny

Szczakowianka Jaworzno na boisku Victorii bardzo szybko wypracowała sobie przewagę dwóch trafień i zapewniła sobie spokój w rozgrywaniu kolejnych akcji. Gospodarze swą wyższość udokumentowali dwoma bramkami z kontry w drugiej odsłonie i zasłużenie odnieśli zwycięstwo. Ostatecznie Szczakowianka wygrała 4:0 (2:0).

Siedmiu zawodników, którzy wcześniej występowali głównie w wyjściowej jedenastce dwójki dostało wolne, ponieważ już 10 czerwca rozpoczną przygotowania do sezonu pod wodzą Radosława Mroczkowskiego

Zespół z Jaworzna wygrał zdecydowanie środek pola, był lepszy fizycznie i jednocześnie prezentował się dobrze, jeżeli chodzi o taktykę. Końcowy kwadrans pierwszej połowy w naszym wykonaniu był przełomowy. Kilka składnych akcji nie wystarczyło, aby złapać kontakt z rywalem.

W drugiej części im dalej w las, tym sosnowiczanie zaczynali się mocniej odkrywać, a to doprowadziło do szybkich akcji pod obiema bramkami. Aktywny w tym spotkaniu był Jakub Klich, który potrafił wziąć odpowiedzialność na siebie i podholować piłkę pod pole karne Szczakowianki.

W tym spotkaniu zabrakło także wykończenia. Dogodną okazję zaprzepaścił w drugiej połowie Daniel Wala, który nie zdecydował się na strzał w pierwszym tempie, a później obrońcy gospodarzy zdążyli skutecznie interweniować na swoim polu karnym.

Na dwa mecze przed zakończeniem rozgrywek klasy okręgowej nasz zespół plasuje się na 7. pozycji z dorobkiem 44 punktów. W najbliższą niedzielę sosnowiczanie zmierzą się na własnym boisku z Łazowianką Łazy o godzinie 11:00.

Szczakowianka Jaworzno - Zagłębie II Sosnowiec 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Dawid Frąckowiak (6), 2:0 Dawid Frąckowiak (8), 3:0 Maciej Kruczek (77), 4:0 Dawid Frąckowiak (87)

Szczakowianka: Dębski, Chwalibogwski (87 Skórnicki), Cygnar (89 Palian), Kruczek, Wadas, Nowak, Frąckowiak, Janeczko (75 Biskup), Kołodziej, Seiler, Wojciechowski.

Zagłębie II: Jewuła - Prokop, Pisarek, Klich, Wiszniowski, Majchrzak (56 Kaczmarek), Durnaś (46 Koniusz), Hałatek (46 Wala), Łoziński, Polak (46 Popczyk), Starzyński.