#aktualności #drugi zespół

28.10.2018

Pokrzyżowali plany Szczakowianki

Zagłębiacy zmierzyli się w bezpośrednim pojedynku ze Szczakowianką Jaworzno, czyli drużyną z górnej części stawki klasy okręgowej.

Pierwsza odsłona nie imponowała w ataki ofensywne z obu stron. Głównie walka toczyła się w środku pola, a podopieczni Mariusza Strojczyka od czasu do czasu starali się zagrozić pod bramką rywala. Szczególnie groźnie zrobiło się po błyskawicznym ataku w 30. minucie. Kontrę rozpoczął i zakończył Tomasz Pietrzak, najpierw wymienił podanie z Patrykiem Durnasiem, a na koniec przestrzelił minimalnie obok słupka.

Wart odnotowania był jeszcze strzał 5 minut później. Konrad Kumor odważnie zbiegł do środka ze skrzydła i oddał nieprzyjemne uderzenie dla bramkarza. Golkiper z trudem, jednak odbił futbolówkę do boku.

Gra otworzyła się bardziej w drugiej części. Pierwsze niebezpieczeństwo pod bramką Adriana Czaplaka tylko jakimś cudem nie zakończyło się golem. Nasz bramkarz sparował piłkę na 5. metr, gdzie zjawił się przeciwnik, który zaprzepaścił świetną okazję i obił tylko - na szczęście Zagłębia - górną część bramki.

Sosnowiczanie w dalszej części szukała głównie miejsca w bocznych sektorach boiska, ale to rywal wykorzystał błąd w ustawieniu na niewiele ponad 10 minut przed końcem zawodów. Wrzutka z boku spadła na krótki słupek, a tam gracz ubrany na czerwono-biało posłał piłkę obok interweniującego Czaplaka.

Zagłębie pokazało ogromny charakter, a to przyniosło gola w jednej z ostatnich akcji! Dobry przerzut na prawą stronę otworzył drogę w pole karne dla Konrada Kumora. Pomocnik podniósł głowę i rozważnie wycofał do Jana Polaka. Zawodnik precyzyjnym uderzeniem w boczną siatkę bramki pokonał golkipera gości. Pomimo odrobienia strat rozgoryczenia po ostatnim gwizdku nie krył sam szkoleniowiec, który na gorąco widział szansę na pokonanie wyżej notowanego przeciwnika.

Następne spotkanie drugi zespół Zagłębia rozegra z Łazowianką Łazy na wyjeździe. Mecz odbędzie się 4 listopada, o godzinie 11:00.

Zagłębie II Sosnowiec - Szczakowianka Jaworzno 1:1 (0:0)

Bramka dla Zagłębia: 1:1 Jan Polak (90. asysta - Konrad Kumor)

Zagłębie II: Czaplak - Koniusz, Radkowski, Hałatek, Janicki (80. Kłosek) - Durnaś (65. Łoziński), Polak, Pietrzak, Syguła, Kumor - Widurski (81. Brzozowski).