#aktualności #drugi zespół

21.08.2018

Schowani za tęczą

Miniony weekend nie należał do udanych także dla naszej drugiej drużyny. Sosnowiczanie swój mecz w 3. kolejce rozgrywali z Tęczą Błędów.

W pierwszych dwóch starciach na boiskach klasy okręgowej nasz zespół zdobył łącznie 4 punkty. Tym razem nie udało się dopisać kolejnych oczek w tabeli i Zagłębie musiało obejść się smakiem w wyjazdowym starciu.

Zagłębiacy bardzo dobrze weszli w mecz i wszystko bardzo szybko zaczęło układać się po myśli naszego trenera Mariusza Strojczyka. Strzelony gol w 3. minucie przez Konrada Kumora dał wielką nadzieję na korzystny wynik końcowy. Niewiele po strzelonej bramce narodziła się kolejna dogodna okazja dla Zagłębia, której już nie udało się wykończyć skutecznie.

Chwilę później ponownie mieliśmy remis. Tęcza błyskawicznie otrząsnęła się po pierwszym trafieniu naszego wychowanka. Taki rezultat nie odpowiadał żadnej z ekip, co było widoczne w grze dwójki.

Z boku gra układała się bardzo dobrze, lecz brakowało postawienia przysłowiowej kropki nad i. Za to drugi cios przed zejściem do szatni wyprowadzili gospodarze.

Na 17 minut przed końcem Maciej Widurski potwierdził swoją przydatność i zmieniając strzelca pierwszej bramki, sam wpakował futbolówkę do sieci rywala. Gol wyrównujący to było zbyt mało na niepokonaną do tej pory drużynę z Błędowa. Tęcza zdołała jeszcze raz pokonać Adriana Czaplaka i wtedy było już po zawodach.

To był ciężki tydzień, z którego wycisnęliśmy dużo nauki i wierzę w to mocno, że kolejne spotkania przyniosą więcej uśmiechu i radości po meczu. - przekazał Mariusz Strojczyk.

Tęcza Błędów - Zagłębie II Sosnowiec 3:2 (2:1)

Bramki: 0:1 Konrad Kumor (3.), 1:1 Daniel Cieślik (9.), 2:1 Marcin Strojek (45.), 2:2 Maciej Widurski (73.), 3:2 Łukasz Cichoń (79.)

Zagłębie II: Czaplak - Polak, Pietrzak, Pawlik, Łoziński, Koniusz, Kłosek, Jochymek (75. Chatys), Janicki, Durnaś (89. Kulawik), Kumor (64. Widurski).