#aktualności #drugi zespół

16.08.2018

Z Dramą na remis

Podopieczni trenera Mariusza Strojczyka zremisowali 1:1 z Dramą Zbrosławice w drugim starciu klasy okręgowej grupy IV. Po dwóch kolejkach sosnowiczanie uzbierali 4 punkty.

W pierwszym meczu w Rogoźniku drugi zespół Zagłębia rozprawił się z Cyklonem 4:1. Trener miał do dyspozycji czterech graczy z jedynki, którzy mocno przyczynili się do końcowego sukcesu.

W tygodniu nie było już tak kolorowo. Między słupkami zagrał Matko Perdijić. Nasz bramkarz kilka razy musiał interweniować i skutecznie odbijał strzały do boku. Pierwsza połowa nie obfitowała w trafienia, to w drugiej kibice zgromadzeni za barierkami bocznego boiska mogli oglądać dwie bramki.

Strzelanie rozpoczął zespół ze Zbrosławic. Po 10 minutach gry kapitalnie przymierzył zawodnik gości. Uderzenie sprzed pola wpadło tuż obok słupka i nasz bramkarz w tej sytuacji pozostał już bez szans.

Sosnowiczanie nie spuścili głów i szybko doprowadzili do remisu. Składna akcja Zagłębiaków doprowadziła do wyrównania. Idealnie w tempo wyszedł Jakub Kaczmarek i mocnym strzałem obok bramkarza dał jeszcze nadzieję na zwycięstwo.

Mimo ataków z obu stron goli już nikt nie oglądał. W naszych szeregach pozostał jedynie niedosyt, którego nie ukrywał trener Mariusz StrojczykPo dwóch seriach gier Zagłębie jest na 5. pozycji w ligowej tabeli.

Zagłębie II Sosnowiec - Drama Zbrosławice 1:1 (0:0)

Bramka: Jakub Kaczmarek (65.)

Zagłębie II: Perdijić - Łoziński (75. Prokop), Janicki, Pawlik, Hałatek (46. Kłosek), Polak, Koniusz (57. Gajos), Pietrzak, Kumor, Durnaś (46. Kaczmarek), Jochymek.