#aktualności #drugi zespół

31.07.2018

Pierwszy sparing rezerw

W sobotni poranek drużyna rezerw rozegrała kontrolny mecz w Andrychowie z tamtejszym Beskidem.

Pierwsza połowa spotkania zdecydowanie należała do Zagłębiaków. W 15. minucie Adam Banasiak podszedł do rzutu karnego i tym samym wyprowadził rezerwy na prowadzenie. Kilka minut później wynik spotkania na 2:0 podwyższył Koniusz po dośrodkowaniu strzelca pierwszego gola. Beskid zaczął gonić wynik. Zawodnik testowany pokonał naszego bramkarza, a rezultat pierwszej połowy nie uległ już zmianie. Po krótkiej przerwie, rozpoczęła się druga część spotkania, która nie przyniosła szczęścia podopiecznym Mariusza Strojczyka. Sosnowiczanie mimo determinacji stracili dwie bramki, a mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla gospodarzy.

- Nasi zawodnicy wyglądali dobrze na tle IV ligowego przeciwnika. Bramki, które straciliśmy były skutkiem błędów indywidualnych. Następny mecz rozegramy z IV ligowymi Zieloni Żaki - ocenił trener Mariusz Strojczyk.

AKS Beskid Andrychów - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (1:2)

Bramki: Banasiak (rzut karny), Koniusz

Skład: Czaplak, Prokop, Janicki, Kłosek, Testowany, Polak, Durnaś, Rzonca, Koniusz, Pietrzak, Banasiak, Gądek, Pasieka