11.06.2018

Dwójka w roli głównej

Druga drużyna w weekend zakończyła zmagania w klasie okręgowej grupy IV z pozytywną nawiązką.

Zagłębiacy mierzyli się na ciężkim terenie w Szopienicach, gdzie żadna ze stron nogi nie zamierzała cofać. W roli głównej, tak jak w poprzednim pojedynku, wystąpił Dariusz Bernaś Jan Janosz. To ich trafienia zapewniły ostatni komplet punktów w zakończonym sezonie.

Chwilę przed 30. minutą gry sosnowiczanie wyrównali stan meczu za sprawą trafienia Dariusza Bernasia po podaniu Jana Janosza. Tuż przed przerwą ekipa Łukasza Nadolnego wyszła na prowadzenie po golu strzelonym przez naszego napastnika - Jana Janosza. Radość z prowadzenia nie trwała długo, ponieważ w nasze szeregi wkradła się mała dekoncentracja, którą wykorzystał zespół z Szopienic. Do przerwy dużo emocji i bramek - 2:2.

Po zmianie stron długo wyczekiwaliśmy kluczowej akcji, która pozwoli nam w miłych nastrojach udać się na odpoczynek. Wreszcie taka nadeszła pod sam koniec meczu. Piłkę do Dariusza Bernasia zagrał Kornel Szymański, a samemu strzelcowi nie pozostało nic innego jak umieścić piłkę w siatce.

Sosnowiczanie zakończyli rozgrywkę na 5. pozycji z 52. punktami na koncie. Promocja do wyższej ligi wywalczyła Unia Dąbrowa Górnicza z dużą przewagą 15 "oczek" nad drugim miejscem.

UKS Szopienice - Zagłębie Sosnowiec 2:3 (2:2)

Bramki: 1:1 Dariusz Bernaś (asysta - Jan Janosz), 1:2 Jan Janosz (41. asysta - Michał Kalwasiński), 2:3 Dariusz Bernaś (83. asysta - Kornel Szymański)

Zagłębie: Bronkowski (46. Jewuła) - Reder (75. Wrona), Janicki, Szymański, Kalwasiński, Gądek, Koster, Paździor, Janosz (50. Szatan), Bernaś, Czerwik.