#aktualności #drugi zespół

4.06.2018

Zwycięstwo nad Siemianowiczanką

Po wtorkowym starciu z liderem tabeli, podopieczni trenera Łukasza Nadolnego podejmowali na sosnowieckim boisku zespół z Siemianowic. Zdeterminowanie i zaangażowanie popłaciło, a rezerwy Zagłębia zwyciężyły 3:1.

Pierwsza połowa była wyrównana. W 23. minucie po bardzo ładnej akcji, Jan Janosz precyzyjnie podał do Dariusza Bernasia, a ten wyprowadził sosnowiczan na prowadzenie. Cztery minuty przed końcem pierwszej części spotkania Siemianowiczanka doprowadziła do remisu. Wynik nie uległ już zmianie, a drużyny schodziły do szatni z wynikiem 1:1.

Drugie 45 minut meczu rozpoczęło się nerwowo. Jednak Dariusz Bernaś ponownie zachował zimą krew i w 60. minucie pokonał bramkarza gości. Tym razem asystę odnotował Roman Janicki. Siedem minut później wynik ustalił Janek Janosz. To już ostatnia prosta Klasy Okręgowej Zina. Zagłębiacy mają do rozegrania jeszcze dwa mecze, w tym jeden zaległy.

Zagłębie II Sosnowiec - Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie 3:1 (1:1)

Bramki: 23. Dariusz Bernaś (asysta Jan Janosz), 41. Siemianowiczanka, 60. Dariusz Bernaś (Roman Janicki), 67. Jan Janosz (asysta Roman Janicki)

Zagłębie: Kłosek Kalwasiński (85. Reder), Janicki, Szymański, Krzykowski, Bała, Koster (60. Paździor), Klama, Janosz (90. Popek), Bernaś (80. Czerwik), Gądek