#aktualności #drugi zespół

13.05.2018

Podział punktów w Miasteczku Śląskim

Po zremisowanym spotkaniu z Tęczą Błędów, zespół rezerw udał się do Miasteczka Śląskiego, aby zmierzyć się na boisku z tamtejszą Odrą. Do Sosnowca udało się przywieźć punkt. Podopieczni trenera Łukasza Nadolnego zremisowali 2:2.

Od samego początku spotkania Zagłębie grało bardzo nerwowo. W bramce zabrakło Aleksandra Kłoska, który pojechał do Olsztyna z pierwszą drużyną. Pod bramką przeciwnika widać też było nieobecność Konrada Kumora, który często pomaga kolegą z rezerw. Mimo tego, piłkarze II drużyny radzili sobie bardzo dobrze i był to jeden z lepszych meczy w ich wykonaniu. Pierwsze celne trafienie odnotował zespół gości w 32. minucie spotkania i tym samym wyszedł na prowadzenie. Po dokładnie 10 minutach sosnowiczanie po składnej akcji Fabiana Klamy i Igora Krzykowskiego doprowadzili do remisu. Z takim rezultatem drużyny schodziły do szatni po pierwszej połowie.

Zawsze na początku drugiej części meczu widoczne jest zdeterminowanie i zmotywowanie do gry Zagłębiaków. Trener nie oszczędza głosu w szatni. Tak też było tym razem. To goście prowadzili grę i napierali na bramkę gospodarzy. W 68. minucie kapitan rezerw Fabian Klama zachował zimną krew i wyprowadził zespół na prowadzenie. Radość nie trwała jednak długo. Po ośmiu minutach znowu był remis, a losów meczu nie udało się już odwrócić. Ostatecznie Zagłębie zremisowało w Miasteczku Śląskim 2:2 i zajmuj aktualnie 4. miejsce w tabeli Klasy Okręgowej Zina.

Odra Miasteczko Śląskie - Zagłębie II Sosnowiec 2:2 (1:1)
Bramki: 32. Odra, 42. Krzykowski (asysta Klama), 68. Klama, 75. Odra

Zagłębie: Bronkowski Kalwasiński, Janicki, Krzykowski, Błach (80 Wrona), Koster (60. Czerwik), Klama, Janosz, Bernaś, Gądek (84. Szatan)