#aktualności #drugi zespół #kibice

7.05.2018

Remis z Błędowem

Kolejnym rywalem ligowym Zagłębia II Sosnowiec był zespół z Błędowa. Podopieczni Łukasza Nadolnego zremisowali z Tęczą 2:2.

Początek spotkania nie był szczęśliwy dla Zagłębiaków. Już w 9. minucie goście pokonali Aleksandra Kłoska i tym samym wyszli na prowadzenie. Całą pierwszą połowę sosnowiczanie starali się odwrócić losy meczu, jednak futbolówka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki przeciwnika. Do przerwy wynik już się nie zmienił.

Motywacja przez trenera w szatni przyniosła efekty już od początku drugiej części spotkania. Gra rezerw Zagłębia wyglądała zdecydowanie lepiej. W 59. minucie w końcu udało się doprowadzić do remisu. Po precyzyjnym podaniu Mikołaja Gądka, Janek Janosz umieścił piłkę w siatce. Ta bramka zdecydowanie podniosła morale sosnowiczan. W 66. minucie atomowym strzałem popisał się kapitan, Fabian Klama. Niestety, nie udało się tego wyniku utrzymać do końca. W 71. minucie w odpowiednim miejscu i czasie znajdował się piłkarz gości Łukasz Cichoń, który tym samym ustalił wynik na 2:2.

Zagłębie II Sosnowiec - LKS Tęcza Błędów 2:2 (0:1)
Bramki: 9. Błędów, 59. Janosz (asysta Gądek), 66. Klama, 71. Cichoń (Błędów)

Zagłębie: Kłosek Kalwasiński (46. Błach), Janicki, Krzykowski, Pawlik, Klama, Kumor, Bała (58. Bernaś), Janosz, Paździor, Gądek (80. Czerwik)