#aktualności #drugi zespół

30.04.2018

Powrót do zwycięstw

W niedzielne popołudnie zespół prowadzony przez trenera Łukasza Nadolnego rywalizował z drużyną SKS Łagisza. Po wysokiej porażce z Górnikiem przyszedł czas na rehabilitację. Zagłębie zwyciężyło przy Kresowej 6:2.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 16:00. Zespół rezerw został wzmocniony zawodnikami z pierwszej drużyny. Już od pierwszej minuty widoczna była dominacja Zagłębiaków. Na efekty nie czekaliśmy długo. Już w 6. minucie sosnowiczanie wyszli na prowadzenie, a strzelcem bramki był N. Malheiro. Dziesięć minut później Patryk Mularczyk zachował zimną krew i precyzyjnie umieścił piłkę w siatce rywali. Po dwubramkowym prowadzeniu w grę podopiecznych Łukasza Nadolnego wdarła się lekka dekoncentracja, co bez problemu wykorzystał zespół z Łagiszy pokonując Matko Perdijića w 20. minucie meczu. Sosnowiczanie szybko zeszli na ziemię, a bohaterem okazał się Patryk Mularczyk, który jeszcze dwukrotnie trafiał do bramki gości w pierwszej połowie spotkania, a tym samym zaliczył hat-tricka. W 43. minucie drużyna z Będzina wykorzystała nieuwagę Zagłębia i tym samym ustaliła wynik do przerwy na 4:2.

Na drugą część spotkania zamiast Bartłomieja Babiarza wyszedł na boisko Kornel Szymański, natomiast za Igora Krzykowskiego - Łukasz Błach. Reszta zawodników z pierwszej drużyny została zmieniona w 70. minucie meczu. Goście nie mieli pomysłu na Zagłębiaków. Wynik na 5:2 podwyższył Jan Janosz w 80. minucie, natomiast ostatnim trafieniem dla sosnowiczan może pochwalić się Dariusz Bernaś.

Zagłębie II Sosnowiec - SKS Łagisza 6:2 (4:2)

Bramki: 6. N. Malheiro (asysta Kumor), 16. Mularczyk, 20. Łagisza, 23. Mularczyk (asysta Janosz),  33. Mularczyk, 43. Łagisza, 80. Janosz (asysta Gądek), 90. Bernaś (asysta Janosz)

Zagłębie: Perdijić (70. Kłosek) Kalwasiński, Janicki, Krzykowski (46. Błach), Pawlik, Babiarz (46. Szymański), Kumor (70. Bernaś), Klama, Janosz, Mularczyk (70. Paździor), N. Malheiro (70. Bernaś)