#aktualności #drugi zespół #kibice

23.04.2018

Porażka w Wojkowicach

Miniony weekend nie przyniósł dobrych wiadomości dla sosnowieckich zespołów. Drużyna rezerw Zagłębia uległa w sobotę Górnikowi Wojkowice aż 1:7.

Podopieczni Łukasza Nadolnego udali się do Wojkowic, aby walczyć o punkty z tamtejszym Górnikiem. Niestety spotkanie okazało się być jednostronne. Już w 6. minucie mocnym strzałem popisał się Kawecki, którego jedną ręką starał się zablokować Aleksander Kłosek. Piłka jednak wpadła do siatki. Już dwie minuty później Górnik mógł prowadzić 2:0, ale futbolówka trafiła w słupek. Na kolejne trafienie nie czekaliśmy długo. Do rzutu wolnego w 13. minucie podszedł kapitan gospodarzy i podwyższył wynik. Dobrze dysponowana drużyna z Wojkowic napierała dalej na twierdzę Olka Kłoska. Po kolejnym stałym fragmencie gry mieliśmy już 3:0. W 42. minucie Mikołaj Gądek zagrał ręką w polu karnym. Wykorzystał to Łukasz Stępień i ustalił tym samym wynik pierwszej połowy meczu.

Łukasz Nadolny w przerwie starał się zmotywować do walki swoich zawodników, jednak dalej to nie była ta sama drużyna, co w ostatnich tygodniach. Po 6 minutach drugiej połowy do bramki Zagłębiaków trafił Stępień i zaliczył tym samy hattricka. Sosnowiczanie zdecydowanie najlepszą okazję mieli w 58. minucie, kiedy Robert Sulewski wrzucił do Fabiana Klamy. Ten jednak nie posłał piłki do bramki gospodarzy. Dobry występ w szeregach Górnika zapisał na swoim koncie również Szopa, który w 69. oraz w 83. minucie pokonał naszego bramkarza. Honorowe trafienie dla Zagłębia zaliczył Czerwik, cztery minuty przed planowanym zakończeniem meczu.

Górnik Wojkowice - Zagłębie II Sosnowiec 7:1 (4:0)

Bramki: 6. Kawecki, 13. Stępień, 28. Szopa, 42. Stępień, 51. Stępień, 69. Szopa, 83. Szopa 86. Czerwik

Zagłębie: Kłosek Sulewski, Błach (73. Koster), Krzykowski, Szymański (46. Pawlik), Klama, Bernaś (46. Czerwik), Bała (46. Bernaś), Janosz, Paździor (73. Wrona), Gądek (56. Reder)