#aktualności #drugi zespół

8.04.2018

Cyklon przerwał serię zwycięstw

W kolejnym spotkaniu ligowym druga drużyna Zagłębia Sosnowiec musiała uznać wyższość rywala, ulegając mu 1:2.

W słoneczne, sobotnie popołudnie Zagłębie II Sosnowiec udało się do Rogoźnika, aby zmierzyć się na boisku z tamtejszym Cyklonem. Arbiter dokładnie o 17:00 rozpoczął spotkanie o punkty. Przez pierwsze dwa kwadranse mecz był bardzo wyrównany. Obie drużyny miały swoje sytuacje. W 32. minucie to jednak gospodarze sforsowali bramkę Aleksandra Kłoska i wyszli tym samym na prowadzenie.

Druga połowa nie rozpoczęła się dla Zagłębiaków pomyślnie. Już po pierwszych dwóch minutach na tablicy widniał wynik 2:0 dla Cyklonu Rogoźnik. Na domiar złego w 57. minucie spotkania Igor Krzykowski został ukarany drugą żółtą kartką, co oznaczało dla sosnowiczan grę w 10 przez ponad 30 minut. Nie odebrało to jednak ducha walki naszej drużynie, co udokumentował Konrad Kumor trafiając do bramki rywala w 65. minucie. Wynik nie uległ już zmianie, a Zagłębiacy wracali do Sosnowca bez punktów.

Cyklon Rogoźnik - Zagłębie II Sosnowiec 2:1 (1:0)

Bramki: 32. Cyklon Rogoźnik, 47. Cyklon Rogoźnik, 65. Kumor

Zagłębie: Kłosek - Kalwasiński (55. Gądek), Konieczny (65. Pawlik), Krzykowski, Szymański, Klama, Kumor, Bała, Janosz, Paździor (60. Błach), Czerwik (55. Bernaś)