#aktualności #drugi zespół

1.04.2018

Zwycięska passa trwa

Rezerwy Zagłębia Sosnowiec ponownie pokazały się z bardzo dobrej strony i wysoko zwyciężyły nad Piastem Ożarowice. Dzięki temu sosnowiczanie awansowali na trzecie miejsce w tabeli ligowej.

W Wielką Sobotę na boisko przy ul. Kresowej przyjechał zespół z Ożarowic. Dokładnie o godz. 13:00 arbiter rozpoczął spotkanie. Zagłębiacy od pierwszej minuty przejęli inicjatywę i napierali na bramkę przeciwnika. Cały czas jednak zawodziła skuteczność. Przełamanie nastąpiło zaraz przed zejściem do szatni, kiedy w 42. minucie Wojciech Bała otworzył worek z bramkami. Od tej pory rozpoczęło się jednostronne widowisko. Jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę spotkania, po dobrym podaniu w tempo Roberta Sulewskiego, na 2:0 wynik podwyższył Piotr Konieczny.

Kolejne 45 minut to już tylko formalność dla Zagłębia II Sosnowiec. Pierwsza składna akcja od razu zaowocowała bramką na 3:0. Strzelec pierwszego gola tym razem sprawdził się w roli asystującego, a formalności dopełnił Janek Janosz. W 54. minucie pogubili się piłkarze Piasta, którzy trafili do własnej bramki. Trzy minuty później na listę strzelców wpisał się Dariusz Bernaś, który wszedł na murawę w 46. minucie spotkania. Mimo ofiarnej obrony gości, do końcowego rezultatu przyczynił się drugi raz Janek Janosz oraz Konrad Kumor, który ustalił wynik. Ostatecznie Zagłębie zwyciężyło 7:0. Trener Łukasz Nadolny może być dumny z gry swoich piłkarzy.

Zagłębie II Sosnowiec - Piast Ożarowice 7:0 (2:0)

Bramki: 42. Bała, 45. Konieczny (asysta Sulewski), 46. Janosz (asysta Bała), 54. bramka samobójcza, 57. Bernaś, 88. Janosz (asysta Sulewski), 90. Kumor (asysta Reder)

Zagłębie: Kłosek Sulewski, Konieczny (60. Pawlik), Krzykowski, Szymański (60. Wrona), Klama (70. Reder), Kumor, Bała (80. Kalwasiński), Janosz, Paździor (46. Gądek), Czerwik (46. Bernaś)